Wpis z mikrobloga

EFEKTY WYBIELANIA ZĘBÓW
A więc tak - jak widać na załączonym obrazku, zęby są bielsze i jaśniejsze, ale białe nie są ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mimo tego jestem bardzo zadowolony, miałem tylko dwie strzykawki i wybielałem 6 dni, a czytałem, że powinno się to robić na cztery strzykawki, przez 12 dni.

Wbrew temu co mnie niektórzy straszyli - zero bólu, zero nadwrażliwości zębów, ale lekko ucierpiało dziąsło bo żel mi się raz wylał :) Znajomi i rodzina zauważyli zmianę w kolorze zębów i generalnie na żywo zęby są trochę bielsze i jaśniejsze niż na zdjęciu.

A teraz jak czytać histogram?
Im bardziej w prawo tym większa jasność pikseli, a im wyższy słupek tym większa ilość pikseli o danej jasności. Próbki o wymiarach 6x6cm zostały pobrane z lewych jedynek.
Jak widać na dolnym zdjęciu, mamy trochę ciemnych pikseli; z kolei histogram zdjęcia wyżej, czyli tego po wybielaniu, wyraźnie jest przesunięty bardziej w prawo - piksele są jaśniejsze, oraz nie ma "zabrudzeń" małą ilością ciemniejszych pikseli.
Zdjęcia robione były przy tym samym sztucznym świetle, z tymi samymi ustawieniami aparatu.

Ja jestem zadowolony z efektu i w przyszłości napewno powtórzę, tylko już na 4 strzykawki. :)

#wybielaniezebow #wybielanie #zeby #stomatologia #zdrowie #medycyna #dentysta #ortodoncja #uroda #wychodzimyzprzegrywu
wojciech_adasdas - EFEKTY WYBIELANIA ZĘBÓW
A więc tak - jak widać na załączonym obra...

źródło: comment_1582574320JJJcVMlDj2MnSjSUV6eteA.jpg

Pobierz
  • 174
@wojciech_adasdas: Polecam piaskowanie- zęby robią się bielsze. Można kupić specjalną gumę do żucia np. Yotuel i żuć po posiłkach/ napojach. Zwłaszcza przez jakieś pierwsze 2 tygodnie dopóki szkliwo się nie odbuduje. Do tego dobra szczoteczka elektryczna lub soniczna i powinno być OK. Przypominam również, że zęby mają swój naturalny kolor i niekoniecznie jest to biały. Podobno naturalnie żółtawe są mocniejsze od białych.
@wojciech_adasdas Niestety, tak jak piszesz wybielanie u dentysty to koszt 500-600 zł. Najlepsze jest to, że technik dentystyczny wycenia swoją pracę średnio na 100-150 zł (taka płytka kosztuje średnio 10zł, plus odlanie gipsu i czas, maszyna do wytłaczania też kosztuje, więc musi to zamortyzować wszystko). Ale lekarz nie ponosi praktycznie żadnych kosztów i wykonuje jedynie wycisk, a inkasuje czterokrotną przebitkę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@studentskyyy: no właśnie wydaje mi się że chyba nie ma skutecznej, trwałej i bezpiecznej metody. Ewentualnie licówki, ale to już jest ekstremum. Z tym tygodniem to nie jestem pewna, szkliwo się tak szybko nie regeneruje, przykładowo pęknięcia się same nie uzupełniają, może się najwyżej zremineralizować, ale to też nie wiem czy tydzień wystarczy. Oczywiście są osoby z super mocnym szkliwem którym nic nie będzie, ale są osoby które takim żelem mogą