Wpis z mikrobloga

#koronawirus #epodemia #survival #2019ncov

Czytam , oglądam, słucham. Niedawno śmiali się że człowiek czyni przygotowania, kiedy dotyczyło to odległych Chin to generalnie każdy wywalone, gdy wirus stał się bardziej realnym zagrożeniem to nagle ci co wyszydzali, obsrali zbroję. Kumpel który się śmiał ze mnie , dzis pisze żebym mu doradził jak zatowarować swój schowek. Gdy kupowałem maseczki po 15 zl za 50 szt , teściu śmiał sie ze mnie, dziś prosił żeby mu znaleźć najtaniej maseczki . Patrząc na obrazy z Włoch i kolejki do sklepów czuje sie odrobinę pewniej, wiedząc że na taką ewentualność jestem przygotowany. Chemia, jedzenie dla calej rodziny na kilka tygodni, większy składzik pod miastem na odludziu z dostepem do czystej wody ze studni, zapasowe auto zatankowane pod korek stoi na osiedlu, dzieciaki przeszkolone na wypadek gdybyśmy nie mogli dotrzeć w szybkim tempie do domu (z centrum na moje odludzie 30km) . Czy panikuję? Już nie, teraz jestem przekonany że zwiekszyłem szanse swoje i swojej rodziny maksymalnie. Jesli nic sie nie wydarzy to taki składzik na czarną godzinę jest i tak wartościowym nabytkiem, wiec polecam każdemu. Zakupy w sklepach takich jak Selgros , w gastronomicznych opakowaniach, zmniejszają potrzebny nakład finansowy do minimum. Na samych przetworach domowych moglibyśmy pociągnąć kilka tygodni (). Pamiętajcie, przetrwają najsilniejsi.
  • 48
@Bartoxik no generalnie kupujesz jak najwięcej suchych rzeczy, jak by sie teraz nie przydały to sie nie zmarnują. Ja mam rodzinę 2+2 , chłopaki 8 i 3 lata, młodszy jeszcze szamie mleko , wiec to na pierwszym miejscu, mam kilka słoików miodu , to sie nie psuje a nie ma chyba lepszego źródła energii , ryż makaron, kasze łącznie 25 kg, 5kg mięsa w roznych przetworach, najlepiej zrobic samemu w słoikach, poczytaj
Czytam , oglądam, słucham. Niedawno śmiali się że człowiek czyni przygotowania, kiedy dotyczyło to odległych Chin to generalnie każdy wywalone, gdy wirus stał się bardziej realnym zagrożeniem to nagle ci co wyszydzali, obsrali zbroję. Kumpel który się śmiał ze mnie , dzis pisze żebym mu doradził jak zatowarować swój schowek. Gdy kupowałem maseczki po 15 zl za 50 szt , teściu śmiał sie ze mnie, dziś prosił żeby mu znaleźć najtaniej maseczki
Pobierz Shajo - > Czytam , oglądam, słucham. Niedawno śmiali się że człowiek czyni przygotowa...
źródło: comment_1582542881nXUadGGzv5D93cC9uPQAm5.jpg