Wpis z mikrobloga

GONIĆ PRYWACIARZA! URAAA!

Oglądając amerykańskie filmy widzieliście sceny jak to dzieciaki sprzedają lemoniadę na ulicy. I nie jest to tylko film, generalnie w lecie na ulicach Nowego Jorku można spotkać osoby stojące z wodą, sokami, lodami, pokrojonymi owocami i zaspokoić pragnienie.

Kiedyś u fryzjera na Brooklynie podeszły do mnie dzieci z jakimiś batonikami, które oferowały za 2$ (kupiły za 1$). Fryzjer nie miał nic przeciwko aby jakieś dzieciaki zarobiły sobie pare dolarów u niego w zakładzie.

I to jest mentalność kapitalistyczna.

W Polsce mamy do czynienia z mentalnością sowiecką, antykapitalistyczną. Najpierw SLD-AWS-UW-PO-PSL zdegenerowały system tak aby był on ułożony pod bliskich władzy biznesmenów a teraz PiS dopełnia dzieła zniszczenia i degeneruje socjałem ludzi.

Pan Artur Stelmasiak zamieścił zdjęcie, na którym widać jak strażnicy miejscy ścigają kobietę, która chciała zarobić parę groszy. Nie winię tutaj straży miejskiej bo to jedynie egzekutorzy antyludzkiego prawa. POPiS stworzył gargantuiczny kur...wski system, w którym zabija się wszelką inicjatywę. Najlepiej aby człowiek siedział w domu na zasiłku, spłodził piątkę dzieci, wziął 500+, 300+ i 13-tą emeryturę i oddał głos na partię.

A pączki będą rozdawać za darmo politycy przy dworcach.

Smutne to wszystko.

"Jeśli ktoś walczy o wolny rynek i wolną konkurencję, nie staje w obronie tych, którzy są już bogaci, lecz zabiega o swobodę działania dla anonimowych ludzi, którzy niebawem zostaną przedsiębiorcami, a ich pomysłowość sprawi, że życie przyszłych pokoleń stanie się lżejsze."
L. von Mises, Ludzkie działanie

#polityka #kapitalizm #bekazpisu #bekazlewactwa #neuropa #konfederacja #gospodarka #polska #przemyslenia #takaprawda #antykapitalizm
Pobierz Xtreme2007 - GONIĆ PRYWACIARZA! URAAA!

Oglądając amerykańskie filmy widzieliście s...
źródło: comment_1582276739v9msdIYgaZDksWNQd4c5yV.jpg
  • 41
@svr_: No to ma do rzeczy, że zaraz odezwą się pseudolibertalianie jak ten autor wątku i zacznie się oburzać, że wolnośc ograniczają, bo przecież powinienem sobie móc sprzedawać jak chce, co chce i gdzie chce bez żadnego skrępowania. Nie ważne, że sprzedaż grozi ciężką chorobą a nawet śmiercią.
Zastanów się dlaczego Szwajcaria, gdzie obowiązują bardzo surowe regulacje i bardzo wysokie kary w zakresie przestrzegania czystości (dużo surowsze niż w Polsce) jest
No to ma do rzeczy, że zaraz odezwą się pseudolibertalianie jak ten autor wątku i zacznie się oburzać, że wolnośc ograniczają, bo przecież powinienem sobie móc sprzedawać jak chce, co chce i gdzie chce bez żadnego skrępowania.


@chanelzeg: No właśnie o to chodzi, żeby ten certyfikat był dobrowolny, a ty sobie pójdziesz tam gdzie będziesz chciał. Twój wybór, dokładnie jak z aborcją, nie ma obowiązku sobie robić.

Zastanów się dlaczego Szwajcaria,
@svr_:

No właśnie o to chodzi, żeby ten certyfikat był dobrowolny, a ty sobie pójdziesz tam gdzie będziesz chciał. Twój wybór, dokładnie jak z aborcją, nie ma obowiązku sobie robić.

Czyli jesteś za regulacją, że byłby certyfikat sanepidu i za tym by były dotkliwe kary za chwalenie się nim bez jego posiadania?

Ps. To było na temat, ja tam wolę brac przykład z bogatych krajów a nie biednych bo chce by
Czyli jesteś za regulacją, że byłby certyfikat sanepidu i za tym by były dotkliwe kary za chwalenie się nim bez jego posiadania?


@chanelzeg: Dobrowolną

za tym by były dotkliwe kary za chwalenie się nim bez jego posiadania?

Tak jak za podrabianie czegokolwiek, nie wiem w czym tu problem w kontekście wolnego rynku

Ja tam wolę brac rpzykład z bogatych krajów a nie biednych.

No a ja bym wolał żeby obywatele powoli
Tak jak za podrabianie czegokolwiek, nie wiem w czym tu problem w kontekście wolnego rynku


@svr_: No to spoko. Byłbym za.

No a ja bym wolał żeby obywatele powoli zaczęli myśleć i odpowiadać za siebie a nie zwalać wszystkiego na tzw. społeczeństwo.


@svr_: Ja też, ale są sprawy gdzie nie masz wystarczających informacji. Wyobraźmy sobie, że nie ma żadnych regulacji w lotnictwie. Każdy może mieć firmę lotniczą i oferowac loty
@chanelzeg: Nie wiem dokładnie, takie coś trzeba opracować ale myślę, że istniał by po prostu urząd wydający certyfikat 'sprawdzonej linii lotniczej' który powinien dodatkowo brać odpowiedzialność za to co się w takiej linii dzieje.

Są sprawy, które muszą być regulowane


Dobrze, tylko jest różnica między samolotem który może spaść komuś na łeb, a budą z pączkami. Ja przecież nie nawołuje do tego, żeby grażyna sobie mogła otworzyć linię lotniczą z rozklekotaną
@kaaban Nie, w 2007 na plemionach założyłem nick xtreme a że był zajęty to dodałem 2007. I jakoś tak z tego najczęściej korzystam. 30ka mi w tym roku pięknie. A co lewaku?
@Xtreme2007 no widzisz, ja też 30 w tym roku i na hasełka o gonieniu prywaciarzy nabierałem się w gimbazie. W związku z czym uważam, że trzeba byc mentalnym gimbusem, żeby krzyczeć o konieczności sprzedaży bez żadnych zezwoleń i ograniczeń, dodatkowo jako nieuczciwa konkurencja
@Xtreme2007

Oczywiście, bez sanepidu to wszędzie będzie salmonella xD


Zgadza się. Czy może ufasz, że pan Zbigniew by wymieniał w swojej budzie nad morzem olej do smażenia ryb codziennie, jakby nie było nad nim bata? Czy może ręka wolnego rynku zabroniła by mu truć codziennie innych turystów?
@Xtreme2007: No patrz. Ja mam w Chinach rodzine. I spędzam tam na wiosce trochę czasu. Nawet nie wiesz jakie ceny oni są w stanie zapłacić za żarcie sprowadzane z krajów gdzie jest sanepid. Szczególnie jedzenie dla dzieci. Bo tam co raz wybucha afera z fałszowaniem żywności bo nie ma nad tym nadzoru. I boja się tam swojej własnej żywności. I zazdroszczą ze w Europie sanepidy istnieja. Cóż...
@vlahbej: Co takiego? To ja nie wiem kogo Ty tam masz kolego. Może dlatego że to wioska. Ja jadałem w różnych miejscach i ze straganów /nie tylko w Chinach/ i było pyszne. Do tego jedzonko nieopodatkowane, bez sanepidu.... wyborne. W Polsce nie raz miałem przysłowiową sr#czkę mimo że istnieje u nas sanepid.
@Xtreme2007: No właśnie jadłeś na straganach a nie żyłeś z nimi. Tak by ci opowiedzieli :) oni kupują tam w marketach nie dlatego ze ufają tylko ze nie maja wyjścia. Zobacz po jakich cenach chodzi mleko dla dzieci na taobao. Takie ściągnięte z eu i dokładnie takie samo ale chińskie :p