Wpis z mikrobloga

GONIĆ PRYWACIARZA! URAAA!

Oglądając amerykańskie filmy widzieliście sceny jak to dzieciaki sprzedają lemoniadę na ulicy. I nie jest to tylko film, generalnie w lecie na ulicach Nowego Jorku można spotkać osoby stojące z wodą, sokami, lodami, pokrojonymi owocami i zaspokoić pragnienie.

Kiedyś u fryzjera na Brooklynie podeszły do mnie dzieci z jakimiś batonikami, które oferowały za 2$ (kupiły za 1$). Fryzjer nie miał nic przeciwko aby jakieś dzieciaki zarobiły sobie pare dolarów u niego w zakładzie.

I to jest mentalność kapitalistyczna.

W Polsce mamy do czynienia z mentalnością sowiecką, antykapitalistyczną. Najpierw SLD-AWS-UW-PO-PSL zdegenerowały system tak aby był on ułożony pod bliskich władzy biznesmenów a teraz PiS dopełnia dzieła zniszczenia i degeneruje socjałem ludzi.

Pan Artur Stelmasiak zamieścił zdjęcie, na którym widać jak strażnicy miejscy ścigają kobietę, która chciała zarobić parę groszy. Nie winię tutaj straży miejskiej bo to jedynie egzekutorzy antyludzkiego prawa. POPiS stworzył gargantuiczny kur...wski system, w którym zabija się wszelką inicjatywę. Najlepiej aby człowiek siedział w domu na zasiłku, spłodził piątkę dzieci, wziął 500+, 300+ i 13-tą emeryturę i oddał głos na partię.

A pączki będą rozdawać za darmo politycy przy dworcach.

Smutne to wszystko.

"Jeśli ktoś walczy o wolny rynek i wolną konkurencję, nie staje w obronie tych, którzy są już bogaci, lecz zabiega o swobodę działania dla anonimowych ludzi, którzy niebawem zostaną przedsiębiorcami, a ich pomysłowość sprawi, że życie przyszłych pokoleń stanie się lżejsze."
L. von Mises, Ludzkie działanie

#polityka #kapitalizm #bekazpisu #bekazlewactwa #neuropa #konfederacja #gospodarka #polska #przemyslenia #takaprawda #antykapitalizm
Xtreme2007 - GONIĆ PRYWACIARZA! URAAA!

Oglądając amerykańskie filmy widzieliście s...

źródło: comment_1582276739v9msdIYgaZDksWNQd4c5yV.jpg

Pobierz
  • 41
@Andriejewicz: tia, bo wg Ciebie to oni wyszli sobie na spacer?
Jak dostali z góry polecenie iść i #!$%@?ć ludzi za handel bez kasy / paragonu / w niedozwolonym miejscu i nie wracać bez iluśtam mandatów to mogą sobie...
Nie jestem miłośnikiem strażników, ale ciężko wierzyć, że to przypadkowa akcja.
@Xtreme2007: Jak znajdziesz 1 nielegalnego handlarza w centrum NYC to dam nagrodę.
Jestem liberałem ekonomicznym (nie libertaninem), ale tutaj stoje po stronie strażników. Za tymi sprzedającymi babkami zwykle stoją świetnie zorganizowani "przedsiębiorcy", którzy mają przewagę nad uczciwymi bo nie płaca ani podatków, ani ubezpieczeń ani nie mają kosztu najmu, ani nie musza spełniać różnych regulacji sanepidu, które są wymagane byś nie spędził po zjedzeniu pączka 2 dni w kiblu.
@ufo99: No to zmieniam prace jak wiem że będe pluty społecznie a #!$%@? uczciwych ludzi nie pokrywa się z moim światopoglądem, problem solved. A krawężniki zwłaszcza ze straży miejskich/gminnych to kaleki których wyrzucili z Policji za debilizm albo ułomność, jak dla mnie to takie ORMO dla upośledzonych
@Xtreme2007: Ty to nowy Jork na obrazku widziałeś. Nie ma opcji, żeby tam ktoś sprzedawał coś bez licencji, w 5 minut by go zwinęli z ulicy.

W mniejszych miastach to jest nawet jeszcze bardziej restrykcyjne, zreszta sami mieszkańcy mocno tego pilnują. Taka lemoniadę to sprzedaż co najwyżej na osiedlu pod domem.

Co innego Chiny, tam faktycznie możesz sprzedawać wszystko wszędzie, może poza małymi wyjątkami na reprezentatywnych ulicach.
@hyoideum: Oczywiście, bez sanepidu to wszędzie będzie salmonella xD

Wyjedź do świata, spędziłem w podrózy po azji półtorej miesiąca. Rożne rzeczy jadłem ze straganów. Nigdy nie czułem się źle, nie dostałem sr#czki od tego. A wszystko było nieopodatkowane oraz bez sanepidu.

Już prędzej u nas, ostatnio po wizycie w MC było mi nie dobrze.
ani nie musza spełniać różnych regulacji sanepidu, które są wymagane byś nie spędził po zjedzeniu pączka 2 dni w kiblu.


@chanelzeg: wyobraź sobie, że to jest jak z aborcją, nie musisz tam kupować¯\_(ツ)_/¯
@Xtreme2007 to nie do końca polska mentalność. Są jeszcze przepisy sanitarne obowiązujące w UE. A w publicznym miejscu można sprzedawać jeżeli się wniesie opłatę. Coś jakby mniejszy podatek od nieruchomości którzy płacą mieszkańcy i przedsoebiorcy.