Wpis z mikrobloga

jakby #!$%@? pączki inaczej smakowały na drugi dzień


@laiceps: rok temu w tłusty czwartek pierwszy i ostatni raz (albo i nie) stałem w kolejce do najlepszej cukierni w mieście - były drogie, ale serio wręcz boskie

no to tydzień temu pomyślałem, żeby kupić te pączki póki nie ma szału na to, pączka raz do roku będę miał zaliczonego i nie będę jadł
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dzek: to ciekawe, bo ja się kiedyś spotykałem z odwrotną sytuacją - była taka cukiernia która na co dzień robiła paczki przeróżne, nadzienie jakie byś tylko chciał. A w Tłusty Czwartek były dostępne tylko najbardziej gówniane z marmoladą różaną, widać od razu ze masówka.

Ale to było parę lat temu i chyba oczekiwania klientów się zmieniły od tamtego czasu, bo już się z tym nie spotkałem
  • Odpowiedz
@laiceps: tłusty czwartek to początek ostatniego tygodnia, ba weekendu karnawału. jak nie zdążyłeś pobalować do tego momentu, to ostatnia chwila. od następnej środy jest "wielki post". 40 dni, podczas których faktycznie kiedyś jedzenie mocno ograniczano. Z tych tradycji tylko tłusty czwartek się został, więc nie dziwne, że nie rozumiesz.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Coco_Dzambo: a ja cie opie rozumiem, tak samo się dziwię na takie kolejki, jak i na wielki szok na Wszystkich Świętych czy mega sraczke, bo Walentynki. Okazja nie lepsza, jak jakakolwiek inna wg mnie. O ile jakieś rocznice czy święta religijne mają sens (no chyba, że trafisz na ateistę, wtedy, o tyle takie dni i ich pompowanie są dla mnie niezrozumiałe.
  • Odpowiedz
@Coco_Dzambo spoko, też tego nie rozumiem, ale nie podoba mi się na siłę mówienie, że mentalność Polaka. W Berlinie jest budka z kebabem, do której ludzie stoją godzinami. W Brukseli podobna budka z frytkami. Spójrz na kolejki do Luwru, czy na wieżę Eiffla w wysokim sezonie. Itp. itd. Nie ma co robić na siłę z nas polakow robaków.
  • Odpowiedz
swoją drogą co wam przesZksdza co ludzie robią ze swoim życiem?


@czuczer: nie przeszkadza nam, po prostu się śmiejemy. Co tobie przeszkadza z czego się śmiejemy, skoro nie naśmiewamy się z konkretnych osób po imieniu?
  • Odpowiedz
Wyobrażacie sobie jakiegoś poważnego człowieka z cywilizowanego kraju jedzącego #!$%@? polackiego pączka? xD

o #!$%@? wyobraźcie sobie jak taki James Bond #!$%@? je pączka xD bierze wielką kupę gówna z tłuszczem do mordy, lukier mu się kruszy na garnitur, #!$%@? mu rękaw, dżem z środka się wylewa, nie panuje nad tym, musi szybko #!$%@?ć, bo się pączek cały #!$%@? xD


@gaminggloves: i to jeszcze tradycyjnie smażone w wytopionym tłuszczu z
  • Odpowiedz
  • 1
@Coco_Dzambo nigdy by mi nie przyszło do głowy, żeby stać w kolejce po coś co nie jest mi niezbędnie potrzebne. Jak widzę kolejkę w lodziarnie, piekarni, kawiarni to idę dalej. Cenię swój czas bardziej niż nawet najlepsze zachcianki
  • Odpowiedz
Jak nudne trzeba mieć życie, żeby mieć ból dupy o to, że ktoś lubi jeść pączki w Tłusty Czwartek. Ciekawa jestem, ile wynosi średnia wieku użytkowników portalu z śmiesznymi obrazkami
  • Odpowiedz
@zielony_pieprz: Nie mam bólu dupy, że ktoś je pączki, tylko o to, że ktoś po nie stoi 3 godziny w kolejce, jakby to była jedyna cukiernia w Warszawie. Tak samo nigdy nie zrozumiem stania w mrozie w kolejce do „Manekina”, by zjeść kawałek nadziewanego naleśnika xDDDD
  • Odpowiedz