Wpis z mikrobloga

Mircy robię kursy na kierowcę, chce się dobrze przygotować do przyszłej pracy i mam parę pytań (niektóre na tyle banalne, że głupio mi jest się pytać irl). Dziękuję z góry za pomoc.

1. W jaki sprzęt się zaopatrzyć do przetrwania 3 tygodni w trasie? (lodówka, nawigacja, kuchenka gazowa?)
2. Ile euro, ze sobą zabrać. (na prysznice, ew. jedzenie, kto za parkingi płaci?)
3. Planuje trasę zawsze kierowca sam, czy w pewnych przypadkach dyspozytor/szef?
4. Na jakie zarobki można liczyć w systemie 3/1, trasy międzynarodowe.
5. Na początek w ramach nauki wskazana podwójna obsada? Jakikolwiek przedsiębiorca puszcza w trasę kierowcę żółtodzioba samego?
6. Czy sytuacja w Chinach mocno wpływa na rynek transportu w Europie? Czego można się spodziewać w przyszłości?
7. Kuchenkę gazową wolno używać w kabinie?
8. Jak radzicie sobie z dostępem do internetu?
9. Telefon służbowy to standard?
10. Czy jest możliwość codziennie wziąć prysznic, czy przygotować się na jakieś survivalowe metody?
11. Jaki zapas wody, papieru na te 3 tygodnie zabrać?
12. Webasto i klimatyzacja postojowa to standard w dzisiejszych czasach?
13. Czy uprawnienia ADR są, lub będą mi w przyszłości niezbędne? (póki co nie robię)
14. Najlepszy kraj do podróżowania i najgorszy?

#transport #tir #44t #praca
  • 14
  • Odpowiedz
6. Czy sytuacja w Chinach mocno wpływa na rynek transportu w Europie? Czego można się spodziewać w przyszłości?


@lucor: na razie nie ma wpływu, ale jak będzie pandemia (na co z danych, które są dostępne dla reszty świata poza Chinami), kontrole graniczne przez służby sanitarne albo nawet zamknięte granice.
  • Odpowiedz
@lucor: po pierwsze #!$%@? 3/1 spokojnie znajdziesz 2/1 jest to dużo lepszy system, adrów nie rób. Mi się udawało zarobić 6300 do 7200 w 2/1 zależy jak się miesiac ulozył

Navi sobie kup po znalezieniu roboty bo być moze auto dostaniesz wyposazone albo szef kupuje.

Kuchenki można uzywać ale nie butli.

W playu mam 5gb na miesiąc w roamingu.

Planowanie tras zalezy od firmy ale sam załapiesz i nie bedzie to
  • Odpowiedz
7. Na kartusze wolno, za butle większą niż kartusz pół litra, słyszałem że płacą mandaty albo rekwiruja
10. Trzeba mieć na wszelki wypadek baniak z wodą taki duży z kranikiem, czasem choćby żeby ręce umyć
11. Ja biorę zgrzewkę na tydzień plus banke 5l do bieżąco gotowania np wody na kawę. Ta duża starcza na 2 tygodnie codziennie kawka, herbatka
12. Webasto tak, klima postojowa wg mnie dalej częściej jej nie ma
  • Odpowiedz
Jak radzić sobie bez klimy w trakcie odpoczynku latem? Wyobrażam sobie ze temperatury w kabinie sięgają ok 40-50 stopni na słońcu, plus rozgrzany silnik.


@lucor: ja mam postojową, ale w największe upały nie daje ona sobie rady i stoję a włączonym silniku. Jak Ci będzie szef robić problemy o to latem, zwłaszcza jak nie będzie dobrej klimy postojowej, to jeden ze znaków, że trzeba palić wroty

Zapomniałem jeszcze o CB radio
  • Odpowiedz
@Ezdrive @papaj_21_37: Co myślicie o tym pakiecie mobilności? Martwię się że będzie ciężko z pracą w transporcie od 2022r. Gadają już coś kierownicy, szefowie w waszych firmach na ten temat?
  • Odpowiedz
@papaj_21_37: dlatego uczy sie podstaw niemieckiego żeby się przywitać i oznajmić co skad dokąd i po co.

@lucor: Narazie nie ma się czym przejmować wszystko za szybko się zmienia, a do tego czasu nabierzesz tyle doświadczenia, że wyprzesz typowych kiermanów nieogarów.
  • Odpowiedz
@lucor: @Ezdrive: myślę, że nie ma czym się martwić. Firmy polskie przeniosą działalność na niemieckie albo francuskie licencje i bazy tamże. Wzrosną stawki za kilometr i co za tym idzie ceny. Z perspektywy kierowcy nie powinno być różnicy
  • Odpowiedz