Wpis z mikrobloga

Z tych 10k kWh 2.5 poszło na grzanie wody użytkowej a 7.5 na grzanie domu.


@fuuYeah: Wydaje się że dość dużo wydałeś na podgrzanie wody. Ale w sumie nie wiem ile ludzi z niej korzysta, czy masz cyrkulację itd.
  • Odpowiedz
  • 0
@mayek: 4os. Cyrkulacja włączana tylko rano i wieczorem mniej więcej w godzinach „szczytu”. Margines załączania grzania wody chyba był dość mały. Trochę to podregulowałem ostatnio. Ale fakt ze jakoś specjalnie też tej wody nie oszczędzaliśmy ;) Zobaczymy przez następne 2-3 miesiące jaka wyjdzie średnia
  • Odpowiedz
@mayek: nie zapominam, jak juz podaje ceny jakies (a podalem tylko raz czy dwa na wykopie) to mowilem czego dotyczy cena. materialy do montazu jak profile i cala reszta to juz inna inszosc poniewaz zaleza od typu dachu i konkretnego projektu.
  • Odpowiedz
@fuuYeah: zrob kiedys eksperyment i wylacz ja calkiem. cyrkulacja potrafi pieknie wychlodzic zasobnik.
Ostatnio jak zrobilem eksperyment i wylaczylem cyrkulacje na wyjazd na 2 dni, to wyjezdzajac mialem 48 stopni zasobnik, a jak wrocilem to 42. temperatura na gorze zasobnika, a dokladnie w 3/4 wysokosci
  • Odpowiedz
  • 0
@Mateos2: Cyrkulacja włącza się tylko na 10min. Wiem ze mocno wychładza, ale mam 300l wiec aż tak wiele na tym nie traci. Jest to luksus za który trzeba płacić. Jak ze wszystkim ;)
  • Odpowiedz
@mayek: według infolinii tauronu można.
Prąd z fotowoltaiki rozliczany jest w tej taryfie w której przyszedł.
W mojej przyszłej taryfie G12w w dni powszednie zrobię prąd drogi, w weekend prąd tani.
@fuuYeah: licznik dwukierunkowy zakładają ci przed włączeniem fotowoltaiki. Niezależnie od taryfy.
  • Odpowiedz
Sprawdź proszę jak produkują poszczególne steingi, na stringu gdzie masz dwie połacie to produkukcja zawsze będzie równa połaci gorzej pracującej, będzie równana w dół
  • Odpowiedz
@fuuYeah: w ramach zabawy u sibie zrobilem cyrkulacje dzialajaca w oparciu o zegar i czujniki ruchu w lazienkach.
wlacza sie na max 2-3 minuty i tylko w konkretnych godzinach - cykl zycia rodziny :)
ale to tylko dla zabawy - tez uzywam jej dla komfortu :D
  • Odpowiedz
  • 0
@przeciwko78: Hmm to może chodzi o to ze nie mam jeszcze umowy z dostawca prądu na dwukierunkowość i z tego co wiem to do momentu przełączenia naliczania deukierunkowego moc którą wyprodukuję w nadmiarze zalicza mi się do rachunku na moja niekorzyść. Tak jakbym tyle zużył a nie wyprodukował. Nie wiem do końca jak to jest
  • Odpowiedz