Wpis z mikrobloga

  • 0
@Mateos2: Tam jest 12 na jednej nitce i 18 na drugiej. 4 panele są jeszcze po drugiej stronie na tej samej połaci co te 8 tylko nie widać z tej perspektywy. Idealnie nie jest z tą połacią jeśli chodzi o optimum „świecenia” ale nie jest na tyle źle aby się nie opłacało.
  • Odpowiedz
@Mateos2: dlaczego niepotrzebnie, każda wymiana wiedzy na propsie :) a tu miałbyś rację że niedociążony string, bo nie byłoby problemu żeby dorzucić jeszcze ze 3 panele. Jak te 8 spięte z innymi to jeszcze gorzej xD ale takiej fuszery chyba nikt nie odwala
  • Odpowiedz
@fuuYeah: a z ciekawości bo nie wypatrzyłem. Jakiej firmy falownik?
I nie bierz dyskusji jako czepiania się, ale jako re zwrócenie uwagi na rzeczy które mogą się odbić czkawką na użytkowniku końcowym.
No wzmianka o oc wykonawcy.
  • Odpowiedz
  • 3
@Mateos2: No ale jak ktoś pisze że można zaoszczędzić 25k to trochę tak jakby się zakładało ze jest głupi i dał się zrobić w balona. A serio ciężko znaleźć coś taniej niż 40k a sam przecież tego robił nie będę :) falownik Solis 10kW, cena ok 5-6k z tego co patrzyłem
  • Odpowiedz
@fuuYeah: nie napisałem nic takiego. To co wydaje mi się mądre to budowanie świadomości że należy poznać składowe rachunku. Nie miałem żadnej intencji sugerować że ktoś dał się naciągnąć czy coś.
To jest młoda branża i kompletnie zróżnicowana więc ceny są mega zróżnicowane.
Firmy wystawiają fakturę na instalację a nie części. Nie wiadomo ile co kosztowało.
Innym aspektem jest kwestia dochodzenia praw gwarancyjnych. Klient bez rachunku za towar może mieć problem
  • Odpowiedz
Gdzie pozostałe 25tys ? Robocizna?


@Mateos2: Oho, zaczyna się... Już Ci ostatnio wyliczyłem, że te Twoje ceny można między bajki włożyć.
W całej Polsce 1kW około 4000zł kosztuje, ceny podobne bo i tak wszystko z Chin idzie, ale Ty wmawiasz ludziom że przepłacili i że sobie zrobiłeś taniej.
  • Odpowiedz
@mayek: ja jestem na etapie wyboru pompy ciepła. Potrzebuję 9kw, mam fotowoltaikę 4,34kWp i 100% podłogówki.
Mój chytry plan jest taki, że w 90% wykorzystam tani prąd z taryfy G12W (nocna taryfa + weekendy), a resztę z nadmiaru prądu bytowego z fotowoltaiki.
  • Odpowiedz
Cumplu, jak masz falownik stringowy na 3 połaciach to jeden string ci nigdy nie będzie chodził, będzie ci chodzić połowa instalacji. Zobaczysz jak będzie ci monitoring działał. To tak nie śmiga.
  • Odpowiedz