Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Pracuję w małej firmie informatycznej. Mam tam stanowisko konsultanta oraz jeśli trzeba coś poprawić na froncie to to czynie. Tworzę również koncepcyjne wyglądy nowych aplikacji jeśli trzeba. Szefostwo jest z tej mojej pracy nawet zadowolone.

Obecnie tworzymy wycenę pewnego dość sporego projektu - spora ilość modułów, jednak nie bardzo skomplikowana. Typ aplikacji oczywiście w technologii webowej.
Moja propozycja stworzenia tego jest taka aby projekt zrobić w sposób taki: Wypuszczają API a ja robię front w Vue.js

Programista back-endowy natomiast upiera się aby całość stworzyć w technologiach .Net i front w RAZOR którego nie rozumiem do końca poprawnie, nie podchodzą mi te technologie pomimo tego że poświęciłem trochę czasu na próbę nauki C#. Dużo łatwiej mi jest to wszystko ogarnąć w JS. Wcześniej wspomniany osobnik, uważa że JS to najgorsze gówno, że tego języka nie powinno w ogóle się używać w projektach, bo jest wolny, ma dużo błędów itp. Sądzę, że jego opinia jest taka dlatego, że go nie zna, tak samo jak ja nie znam dobrze technologii MS. Ja mam podejście takie że nie znając czegoś nie krytykuję tego.

Obawiam się że jeśli projekt ruszy, wcisną mnie do niego i powiedzą: "Zrób ekrany bo to tylko trochę HTML-a" . Obawiam się że przez to wyjdzie coś co będzie działać ale nie na tyle szybko i dobrze aby potencjalnemu klientowi się to spodobało. Tak się żyje powoli w małej firmie.

Jestem tam dlatego że mogę bardzo dużą część czasu poświęcić na naukę frontu. Są dni kiedy nie ma żadnych zgłoszeń, ja sobie siedzę w swoim projekciku i uczę się. Cel jaki mam to pod koniec tego roku spróbować zacząć szukać pracy jako typowy Frontendowiec.

#pracbaza #programowanie #it #programista15k #zalesie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
  • 20
@rossecki: JS sam w sobie jest #!$%@?, więc jak z gówna bicz ulepić? :D
Latami wszyscy tak się zachwycali, że super język, taki słabo typowany, że WOLNOŚĆ itd...
Aż tu ktoś nagle uznał, że kurka, przydałoby się silne typowanie i dopisał nakładkę na JSa i wszyscy to łyknęli i teraz się zachwycają normalnymi typami...
I jak tu szanować taki język, do którego ktoś napisał patcha odwracającego o 180 stopni ponoć największy
@Endriu_: Już nie moglem edytować :/
Ogólnie pisząc w czystym JS jesteś w stanie osiągnąć dokładnie to samo co z silnym typowaniem w TS, tylko niestety musisz mocno dbać o jakość tego kodu. A jak masz #!$%@? developerów w zespole to nawet TS nie pomoże, bo oni i tak będą wszędzie używać ":any" xD
CiepłaFeministka: Standardowy programista technologi Microsoftu. Nie przejmuj się i ciśnij na używanie JS. Z jakiegoś powodu Ci ludzie nie lubią takich języków jak JS czy Python. Przykład masz poniżej u użytkowników @Introoz oraz @Endriu_. Gdy prześledzisz ich wpisy zobaczysz, że pracują głównie w technologiach od Microsoftu. Rzadko kiedy zdarza się programista z tej platformy który ma inne podejście.

Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
@bussior: połowa świata chodzi na JS bo się łatwo tego języka nauczyć i wielu młodych programistów to robi, nie zmienia to faktu ze cały ekosystem JS to rak.