Wpis z mikrobloga

Cześć Mircy. Smuteczek...

Co zrobić, żeby obniżyć emisję (CO%m-1). Moje [V70, 2,4D5, 2002r.] wydycha 4,4 a powinno mniej niż 3.
Wymieniłem olej, filtr paliwa i oleju, powietrza i kabinowy. I dalej kopci czarnym dymem jak przygazuję.

Mieszkam w Norwegii i nie przejdzie mi EU kontroll (taki co dwu letni przegląd tu mamy) jeśli nie zejdę z emisją poniżej 3...

#norwegia #mechanikasamochodowa #mechanika #v70 #volvo #volvofanclub #pytanie #motoryzacja #
  • 19
@cuda_maker: Są stacje diagnostyczne, które po przymkną oko na pewne nieścisłości, no ale to po bandzie. Gdzie mieszkasz? Jak w okolicach Oslo to mam bardzo dobrego mechanika, ogarnie Ci dobrze, niekoniecznie najtaniej, ale przygotowanie auta do EU ma w małym paluszku.
@Arczi256 @zundapp @Stashqo @v-tec @zundapp @panmimoskok @PMV_Norway @PanKracy582 @Sm3rf1k @Arczi256

Hej pozwoliłem sobie Was zawołać, bo poświęciliście chwilę, żeby odpisać na powyższy post.

Rozwiązałem problem przez wymianę intercoolera (chłodnicy powietrza). Lubi się rozszczelnić i przez to Volvo traciło moc i dymiło na czarno. Dziś przeszedłem przegląd i zamiast 4,4 wypluł 0,9 CO.

Tym razem przechodziłem przegląd na zimnym silniku ale nie wiem, czy to też miało wpływ. Dodaję tą informację jako ciekawostkę.
@cuda_maker: o, fajnie, że się odzywasz. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Czyli dostawał mniej powietrza niż wykazywał przepływomierz. Stąd dymienie i wszystko się zgadza. Czyli te kontrole jednak się przydają ( ͡~ ͜ʖ ͡°)