Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2149
Mirki, piszę do was, bo może nie jesteście świadomi jak bardzo jesteście okradani. Przy pracy na etacie i przykładowo zarabianiu 3000 zł na rękę to państwo dostaje prawie 2000 zł. Tak, 40% tego co płaci za was pracodawca trafia do państwa, do tego trzeba doliczyć jeszcze 23% vatu na rzeczy które kupujemy w sklepie i wychodzi na to, że ponad 60% z tego co zarobimy to idzie do skarbu państwa z którego finansuje się m.in. naszą świetnie działającą służbę zdrowia, emerytury, 500+, 13. emeryturę, dodatki dla górników w państwowych spółkach i inne. Życzę miłego dnia będąc tego świadomymi #polska #finanse #podatki
Pobierz p.....4 - Mirki, piszę do was, bo może nie jesteście świadomi jak bardzo jesteście ok...
źródło: comment_1581571971sQrf9Yo9QoWCWGalDEojnp.jpg
  • 160
@Sl_w_k_1: sam te Indie wymieniłeś to z czym masz problem?

Odnośnie wujka nigdzie nie powiedziałam, że WYSTARCZY prywatna opieka geniuszku, tylko, że państwowa jest niewystarczająca i i tak trzeba ją wspomagać prywatnie.

Co to zawału...cóż ja tam tobie życzę żebyś zawału w ogóle nie miał, za to zaczął się zastanawiać nad tym co piszesz.
@drhipis: ty jesteś typowym debilem lemingiem xD na emeryturę mogę sobie sam i wyjdę na tym lepiej, a teraz spłacam jakichś starych ludzi, nie pamiętam kiedy ostatni raz nie musiałem skorzystać z prywatnej opieki zdrowotnej, a prąd i cała reszta to chyba płacę czynsz co nie
@pepek614: dlatego uważam ze pracodawca powinien płacić pracownikowi kwotę brutto + składkę ZUS na jego konto a pracownik powinien się rozliczać z tego we własnym zakresie. Wtedy było by czarno na białym jak dyma go Państwo
Ajlepsze jest to ze za produkty które kupujemy producent musi zapłacić podatek xd i od hajsu wyłożonego na pracowników tez XD
@pepek614 no i co tu sie dziwic jak ciemnota od kilkunastu lat głosuje na POPiS (ja przyznam, że również byłem wyborcą PO, ale to kilkanaście lat temu i już tych błędów nie powtarzam).
@Qiudo: Brutto masz na umowie. Żeby pracodawca płacił ci mniejsze brutto, musiałbyś podpisać aneks. Więc będzie więcej po likwidacji PIT, dopóki nie wyrazisz formalnie zgody na mniej. O ile nie pracujesz na stanowisku, na które czeka już 10 Ukraińców, albo można je zastąpić skończoną liczbą studentów, to nie ma się czym przejmować. Ponad stawkę brutto są już tylko składki po stronie pracodawcy, więc o ile te nie znikną, to też mu