Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2149
Mirki, piszę do was, bo może nie jesteście świadomi jak bardzo jesteście okradani. Przy pracy na etacie i przykładowo zarabianiu 3000 zł na rękę to państwo dostaje prawie 2000 zł. Tak, 40% tego co płaci za was pracodawca trafia do państwa, do tego trzeba doliczyć jeszcze 23% vatu na rzeczy które kupujemy w sklepie i wychodzi na to, że ponad 60% z tego co zarobimy to idzie do skarbu państwa z którego finansuje się m.in. naszą świetnie działającą służbę zdrowia, emerytury, 500+, 13. emeryturę, dodatki dla górników w państwowych spółkach i inne. Życzę miłego dnia będąc tego świadomymi #polska #finanse #podatki
p.....4 - Mirki, piszę do was, bo może nie jesteście świadomi jak bardzo jesteście ok...

źródło: comment_1581571971sQrf9Yo9QoWCWGalDEojnp.jpg

Pobierz
  • 160
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@spiritoo:
Emerytura
To poczytaj o ludziach którzy którzy dostają po parę złotych emerytury.
Bo 20 lat temu umowa zlecenie nie była ozusowane.
Zdrowie
Pokaż mi lekarza który prywatnie wyleczy cię z raka zawału serca czy innych poważniejszych chorób. Sorry tu trzeba mieć zaplecze za
  • Odpowiedz
@Sl_w_k_1: no pewnie, porównaj nasz kraj do Indii i ciesz się, że masz lepiej. No gratulacje.

Emerytura:
To poczytaj o ludziach, którzy #!$%@?ą całe życie, albo o przedsiębiorcach, którzy nie mają L4, #!$%@?ą jak dzicy i albo płacą gigantyczny ZUS (wiesz w ogóle co jest w takiej składce? Nie tylko NFZ i emerytura. Jest też składka na pomoc nierobom i tym, którzy faktycznie nie mogą pracować), po to, żeby dostać emeryturę poniżej minimalnej. Super, zajebiście.

Nie obracaj kota ogonem. Skoro są płacone składki, to się należy jak psu buda żeby móc jechać z zawałem serca do szpitala. Tylko wyobraź sobie, że zawał serca masz albo wcale, albo 1,2,3 razy w życiu? A płacisz podatki całe życie i nie jesteś w stanie normalnie skorzystać ze służby zdrowia w innych przypadkach. Nawet z zawałem są ludzie odsyłani do domu, karetki nie chcą przyjeżdżać, ludzie umierają na SORach! Bo mamy fatalną służbę zdrowia, za którą wszyscy płacimy, i do której jeszcze dokłada
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@spiritoo: a co do wujka
Też gadał że wszystko jest #!$%@? i na co on placi podatki. Jemu wystarczy prywatna opieka.
A potem zaczął chorować poważnie.
  • Odpowiedz
@pepek614 Myślę, że każdy kto samodzielnie wypełnił kiedykolwiek zeznanie podatkowe jest świadomy wszelkich potrąceń, ponadto każdy kto zainteresował się dostawanym co miesiąc 'paskiem' od pracodawcy jeszcze bardziej ma tam wszystko rozpisane.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
A kto jest właścicielem infrastruktury energetycznej? A kto robi plany na rozwój w dziedzinie energetyki?

@johny-kalesonny: przecież to albo prywatne albo spółki miejskie a modernizację robią z przychodów a nie z podatków. Widziałeś kiedyś składowe na fakturze?
  • Odpowiedz
jak dojdę do władzy to spokojnie podniose podatki dla najbogatszych a obniże dla tych mniej zarabiających, spokojnie, jeszcze parę lat, albo w najgorszym wypadku 8
  • Odpowiedz