Wpis z mikrobloga

#enelmed #luxmed #medicover #warszawa #lekarz #szpital #leczenie #ubezpieczenie #medycyna Czołem, dużo się słyszy o tych masakrycznych kolejkach na SOR, albo jak sobie coś złamę to cholera wie gdzie iść bo będą ciągać po 10 placówkach itp.. a jak chodze do lekarz czy jakeis badania sobie zrobić to i tak najczesciej do enelmedu.. tylko ze teraz pytanie, która z tych sieci EnelMed, LuxMed czy Medicover, ma tak że się mną zajmą jak np. sobie coś złamię albo skręcę? powiedzmy typowa urazówka.. albo, źle się czuję w niedziele wieczorem i czy mają jakiś ostry dyżur itp.. o Warszawę chodzi, może coś polecić, ogólnie skłąniam się do Enelmed, jakie macie doświadczenia w wyzej wymienionych przypadkach?
  • 8
@Kopytko1: niestety oferty sieci prywatnych zapewnią Ci jedynie założenie gipsu/opatrunku w sytuacji kiedy uraz nie wymaga większego zaopatrzenia, ze złamaniem z odłamami wymagającym zaopatrzenia chirurgicznego zostaniesz odesłany na izbę przyjęć, jako substytut nocnej i świątecznej opieki jak najbardziej, bez problemu uzyskasz poradę, ale kiedy objawy wykażą np. ostre zapalenie pęcherzyka żółciowego to publiczna ochrona zdrowia Cię nie ominie
@TellMeSartan @kopytko1 Ziomka bolał brzuch. Poszedł do medicover do lekarza. Zrobili mu jakieś przeswietlenie, usg itd. Okazało się że ma coś w brzuchu co kwalifikuje się do operacji. W medicover to kilkanaście tysięcy więc poszedł z całą dokumentacją do szpitala publicznego A na miejscu powiedzieli że tego nie uznają i musi się przebadać u lekarza NFZ. Na konsultacje czekał 6 miesięcy xd
@Kopytko1: Ja mam w medicover i ostatnio koleszka z działu miał zapalenie wyrostka. W sensie bolał go brzuch i kilka dni i w koncu w nocy poszedl na SOR to mu powiedzieli zeby przyszedl rano bo tu osoby juz 5 godzin czekają.
To pojechał prywatnie do szpitala medicover i tam zrobili mu w sumie wszystkie badania, usg, rentgen itp, gdzie by mu wyszło za nie z 2-3 tysiące, ale mial pakiet
@TellMeSartan: @lgc89: @raz-dwa-trzyy: @ETplayer: porównałem ceny i np. nadroższy z EnelMed to ponad 600 zł/mc a w Medicover zaledwie ponad 160 czy iles, i np. szpital enelmed ma:
chirurgia kręgosłupaopislekarze
chirurgia rękiopislekarze
operacje chirurgii plastycznejopislekarze
operacje neurochirurgiczneopislekarze
operacje ortopedyczneopislekarze

musze sie ich dopytać jeszcze
@Kopytko1: z tymi operacjami to dowiedź się dokładniej. Nigdy w to się nie zagłębiałem, ale zauważ że operacja może byc w pakiecie, a potem za pobyt na oddziale i opieke lekarską + badania mogą cie liczyć po 2k/dzień albo jakąś podobną kwote.
Warto tam prześwietlić wszystko.