Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Można odpruć/oderwać belki, które dostałem od trenera? Dostałem aż cztery, nie zasługuje nawet na jedną patrząc jak #!$%@? mi idzie w grupie średniej. Myślę o powrocie na same walki lub rezygnacji. #bjj #zalesie
  • 37
@NukeOps Jak Trener ci dał belki to znaczy że na nie po prostu zasługujesz. Może sam nie widzisz progresu bo inni też progresują. Wyróżnień i awansów nie dostaje się za nic. A mogą być różne przyczyny czemu ci nie idzie: Psychika, Technika, Siła. Zastanów się w czym jest rzeczywiście problem, pogadaj z kolegami z maty, spytaj się ich, może coś Ci podpowiedzą
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@miksonemikson: no nie bardzo zasługuje. Dostałem, bo ciągle mnie pytał dlaczego mam goły pas i gdzie mone belki. Powiedziałbym, że wszędzie. Nie umiem długo utrzymać równowagi, łatwo mnie obalić, moją słabością są plecy. Kwestie siły pominę, bo to ponury żart u mnie xD 166cm przy 68 kg wagi, więc o sile nie mówmy. Odkąd przeszedłem na średnią, jest tylko gorzej i gorzej, to był powód dla którego zacząłem chodzić tylko na
@NukeOps No to już wiesz nad czym pracować. Jak łatwo cię obalić, to robisz walkę ze stójki i próbujesz sprolować, nad równowagą też da się popracować, sam miałem z tym problem, więc dawałem się łapać w Dela rive, w X garde itp. I starałem się utrzymać. A jak masz problem z plecami, to serio pogadaj z trenerem, z kimś kto dobrze zajmuje plecy i na pewno Ci powiedzą nad czym pracować. Siłę
@NukeOps A pytałeś się osób z większym doświadczeniem? Sam się nakręcasz, że jesteś #!$%@? i to raczej w tym jest największy problem. Miałem to samo, myślałem że jestem #!$%@? itp. Przez co sam się hamowałem, nie byłem pewien tego co robię. Masz problem z podejściem do tego Mireczku. Bo wszystko da się wypracować. Spróbuj się przełamać i nie szukaj samych negatywów. Powodzenia
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@miksonemikson: nie no, nie będę chodził po ludziach o pytał o odbiór mojego poziomu. Osobiście, pachnie mi to poszukiwaniem atencji. Z wyższymi pasami nie mam oporów w kulaniu się, a nawet bardzo chętnie. Wolę jak podda mnie purpura, niebieski czy brąz, bo może czegoś się nauczę, niż być oranym przez białe. I stąd moje poczucie odnośnie belek. Zrozumiałe, że takiego "golasa" orają, ciekawie się robi jak daję radę czy podda białego
@NukeOps Nie rozumiem co to ma wspólnego z atencją, po prostu pytasz się trenera co robisz źle i jak to zrobić dobrze. Po to jest trener i kumple z maty żeby Ci pomóc. Z resztą jak jesteś w lepszej grupie to chyba jasne że ludzie tam są lepsi. Niektórzy nie mają belek bo np. Nie było ich na promocji. Belki dostajesz ogólnie za wkład. Możesz dostać belkę za to że dużo trenujesz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@miksonemikson: 3 razy w tygodniu trenuje. Gdyby chciał trenować coś bez założenia bycia lepszym w tym co robię, dla samego trenowania czy relaksu, to odbijałbym piłkę od ściany bloku. Nie po to ludzie trenują bjj, żeby dać sobą wycierać matę za każdym razem. Chyba, że są tacy fetyszyści, niczego nie neguje. Nie wiem czy trenują więcej, ale większą siła i masa, a ja leżę oraz kwicze. Nie przeskoczę mojego ciała.
@NukeOps No to dowiedz się ile oni trenują, bo niektórzy zawodnicy potrafią robić powyżej 10 treningów tygodniowo, a jeśli masz takich wyjadaczy to nic dziwnego że jest jak jest. Mój kumpel waży tyle samo, nie ma przeogromnej siły, ale trenuje codziennie dwa razy dziennie i dzięki temu poddaje nawet wyższe pasy
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@miksonemikson: część znam, bo jest z grupy początkującej i chodzą tyle co ja. Masa i siła, nadal, przynajmniej na białych. Wyżej już jest inaczej, dlatego wolę walczyć z wyższymi pasami. Nie mam czasu, by trenować po dwa razy dziennie. Pracuję do 16:30, zanim dojadę do klubu, zanim wrócę do domu. Fajnie, że są tacy, którzy mogą, ale są w mniejszości. Jeśli ktoś robi dwa treningi pod rząd, to raz w tygodniu.
@NukeOps Czaje, ale jak chcesz innych przewyższać to musisz trenować więcej niż inni. Trenuj, pytaj się trenera co możesz poprawić, a będzie lepiej. Każdy progresuje tylko tego nie widać, kiedy wszyscy się rozwijają. A no i ta siłka to serio jest dobry pomysł. Będziesz się nawet lepiej czuł i będziesz się mniej męczył. Najlepiej rób walki z tymi, z którymi masz równe walki i z lepszymi. Najwięcej się nauczysz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@miksonemikson: sęk, że najwięcej błędów robię, jak jest trener. Na walkach się tak nie blokowałem, jak na treningach. Może to fakt, że nienawidzę jak ktoś nade mną ślęczy i kontroluje, taki już jestem. A na normalnych treningach popełniam takie błędy, aż zęby bolą. Łatwo mnie przejść, obalić, zwykłą siłą. Serio, mam dość, bo takie rzeczy nie powinny się dziać. Skoro mam te belki, to nie mogę pozwolić, by ktoś nieco niżej
@NukeOps Nie chodzi mi o to że ludzie na niebieskim pasie lecą w #!$%@?, tylko o to że nie ważne jaki masz pas, ważne co robisz na macie i ile robisz zdażało mi się odklepywać wyższy pas i zostać odklepany przez niższy. To jest normalna sprawa w BJJ, z resztą to nie musi być wyznacznik tego że jesteś #!$%@?, tylko nawet tego że masz gorszy dzień a ktoś lepszy. Ale jak będziesz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@miksonemikson: no rozumiem. W moim klubie jest mało leserskich niebieskich, choć wiadome, że niebieski niebieskiemu nie jest równy. Mogą się różnić stażem, bo sporo zawodników zatrzymuje się na niebieskim. Miałem satysfakcję, że niebieski lub wyżej musiał się ze mną dłużej pomęczyć. To, że mnie poddał to też nic złego. Ale gdy widzę, że ktoś na moim poziomie mnie rozwala, to dostaje #!$%@?. To trwa już kilka miesięcy.
@NukeOps: Powiedz po prostu trenerowi jakie masz wątpliwości odkąd zmieniłeś grupę i może żeby trochę spojrzał przy sparach na co warto zwrócić większą uwagę. W copie jest masa naprawdę mocnych gości w dobrej formie siłowej. Jeżeli masz duża różnice wagi, to nawet przy dobrej technice będzie ciężko. Ja próbuję zapamiętać sytuację w których mnie ktoś gniecie i potem pytam trenera co można zrobić, nawet jeśli mam wyjść na totalnego idiote. Nie