Wpis z mikrobloga

U was w #pracbaza tez sa takie osoby co niby maja prace przy biurku, a caly dzien gdzies wychodza... #!$%@? wie w sumie gdzie. A to idzie gdzies na kawe, a to papierosek...
Siedze, robie swoje, a takie osoby ciagle gdzies spaceruja... kiedy oni robia robote - nie mam pojecia. (dodam ze to zadne osoby do pracy z klientem czy cos)
#korposwiat #korpo
  • 48
  • Odpowiedz
@FantaZy: zawsze sie znajdą takie osoby, czy w biurze czy nawet na produkcji.Wszyscy udają, że tego nie widzą bo takie osoby są zazwyczaj zabawne i z każdym sie witają , pogadają 5 min i nikt im uwagi nie zwróci
  • Odpowiedz
  • 475
@FantaZy Małpią robotę przeznaczona na 8h w większości przypadków przy odrobinie wkładu własnego na początku można znacząco skrócić.

Zamiast 8h przepisywać pdfa do worda, konwerujesz pdfa obrabiasz niedoskonałości i po godzinie masz wolne. 5 minut przed deadlajnem wysyłasz gotową robotę i tak to się toczy.
A jak masz "niemierzalną" robotę to tym bardziej.

A no i zawsze masz rozgrzebane ze 2-3 tematy ukończone na 99%. Jak zapytają czy weźmiesz kolejny temat -
  • Odpowiedz
@FantaZy: widocznie są ma tyle wydajni, że szybko wykonują swoje obowiązki i mają czas na pierdoły. Normalka w korpo.
To nie januszex, gdzie jak skończysz robić za trzech to musisz umyć jeszcze kibel.
  • Odpowiedz
@FantaZy: Może nie mają dużo do roboty? W zależności od firmy/działu może się tak zdarzyć. Nie powinno ale może. Albo po prostu pracują tam już jakiś czas i wszyscy przywykli.
U nas jest prosty system, możesz wykorzystać 45 minut na przerwy (choć nikt tego nie pilnuje tak super rygorystycznie, bywałem krócej, bywałem dłużej, nikt nic nie mówił) i nikogo nie obchodzi co wtedy robisz. Możesz sobie dziewięć razy robić herbatę przez
  • Odpowiedz
@FantaZy: Najlepsze jest to, że to oni dostaną podwyżkę i awansują. Bo chodzą, poznają ludzi, gadają z kim trzeba. A taki dzięcioł co cały czas siedzi przy komputerze i pracuje nawet nie zostanie przez nikogo zauważony ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
A no i zawsze masz rozgrzebane ze 2-3 tematy ukończone na 99%. Jak zapytają czy weźmiesz kolejny temat - masz wymówkę żeby nie wziąć. Jak wepchną na siłę - domykasz jeden z nich i znowu masz 3 toczące się projekty (w rzeczywistości jeden) :p

#!$%@? się to sztuka.


@jadziem1: A to jest Polska właśnie. Mój kraj - leni i oszustów. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@pawel-niczyporek Miałbyś rację gdyby za efektywną pracę liniowo szło wynagrodzenie/awanse. W polskich realiach natomiast dostajesz więcej roboty, a leser z biurka obok się #!$%@?. Jeśli masz na zadanie 8 godzin to robisz je w 8 godzin - ale robaki o mentalności niewolnika tego nie rozumieją.

Kiedyś pokazałem "pani grażynce lat 50" że za pomocą jednego "jeżeli" w excelu można robić to co ona robi pół dnia ręcznie. Nawet nie musiała sama go
  • Odpowiedz
@FantaZy Nie wiem. Skupiam się na swojej pracy i dopóki to na nią nie wpływa (nie zależą od tego moje opóźnienia lub mam przez to więcej pracy), to mam to w nosie. W moim zespole nikt nie pali
  • Odpowiedz
@jadziem1: ja mam rację i wiemy to dobrze obaj. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Trzeba uczciwie pracować - nie dla innych, lecz dla siebie. Chodzi o to, by samego siebie traktować poważnie i z szacunkiem, a nie jak gimbusa ściągającego na majmie. Kiedyś wreszcie trzeba dojrzeć.

  • Odpowiedz