Wpis z mikrobloga

@Vetinari: Przy ubezpieczeniach nie ma VATu. Druga sprawa, to nieodliczona połowa VATu od raty leci do netto. No i do tego limit 150k odliczania :) Także słabo z wiedzą u Ciebie.
  • Odpowiedz
@Poncz Od wiedzy mam księgowa, liczyłem na szybko na kalkulatorze, żeby pokazać mniej-wiecej ile trzeba wydać na paliwo, żeby samochód wyszedł za darmo
  • Odpowiedz
Także słabo z wiedzą u Ciebie.


@Poncz: ciężko mieć (dokładną) wiedzę w temacie jeżeli co chwila coś w tym grzebią i zmieniają... od kiedy mam samochód na firmę to 3 albo 4 razy już się zmieniały zasady tych zasranych odliczeń, na dzisiaj nie mam pojęcia nawet ile tak naprawdę odliczam od paliwa, wysiadłem z tego wagonika, wystarczy mi że jest "taniej" i że księgowy to ogarnia
  • Odpowiedz
@m00n: Z jednej strony prawda, z drugiej strony śmieszą mnie narzekania roboli którzy nigdy nie zainwestowali nawet złotówki. Ciekawe co by powiedzieli jakby Janusz wymyślił, że od dziś inwestujemy wszyscy w firmę więc zamiast pieniędzmi część wypłaty będzie w udziałach Januszexu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Arachnofob: Bo to są brednie, w myśl przestarzałego rozumowania biznesu, że pracodawca łaskę robi zatrudniając pracowników.
Pracownik jest zasobem firmy, dokładnie tym samym co towar, prąd, paliwo czy bieżąca woda w kranie, trybikiem pośrednio czy bezpośrednio generującym kasę dla firmy.
I każdy taki zasób ma swoją cenę, a teraz sparafrazujmy twój komentarz.

elektrownie nie zrozumieją że jak jest produkcja i zysk na jednym kWh wychodzi 300zl to w skali 100 kWh owszem wychodzi 30tys miesięcznie tylko nie ma hajsu na podwyżki cen energii ale na nowe Porsche już jest.

To zdanie wydaje się całkowicie bezsensowne bo i takie jest. Ale jedyną rzeczą która sprawia, że jest bezsensowne to to, że trudno sobie wyobrazić biznesmena, który odmawia płacenia dostawcy energii podwyższonych cen bo go nie stać a potem leci kupić nowe auto za kilkaset tysięcy. Bo firma nie ma siły przebicia nad
  • Odpowiedz
@Poncz No dobra, ale doliczenie połowy VAT do netto spowoduje tyle, że za paliwo trzeba zapłacić jakieś 350k zł, żeby Ci się samochód zwrócił, to coś zmienia?

Tak, mam działalność i samochód w leasingu.
  • Odpowiedz
@Shatter: najpierw musisz miec pieniadze zeby to kupic xD przerażają mnie ludzie ktorzy mysla ze trzeba bardziej podatkowac przedsiębiorców. firma zatrudnia ludzi, przyczynia sie do wzrostu gospodarki, czesto międzynarodowej, zwiększa eksport kraju.

to niesamowite ze ludziom nie szkodzi ze placą najpierw podatek od wynagrodzenia, i pozniej kupuja w sklepie i znowu placa podatek tym razem vat xD

@osmakukokosowym: sam jestes k---a za darmo xD masz Ty rozum? wiesz
  • Odpowiedz