Wpis z mikrobloga

@Neaopoliti: Powiedz mi w jaki sposób wychodzi za darmo taki samochód, to wezmę 10.
23% VAT odchodzi, potem kwota netto idzie w koszty, więc od tego odchodzi około 19% (w zależności od formy opodatkowania).
Tak czy inaczej zostaje ponad 62% ceny wyjściowej. Oczywiście znacznie taniej, ale bardzo daleko od "auto wychodzi za darmo".
  • Odpowiedz
@tariuso:

Tak czy inaczej zostaje ponad 62% ceny wyjściowej. Oczywiście znacznie taniej, ale bardzo daleko od "auto wychodzi za darmo".


Już nie, bo nie odliczysz 100% z w/w vatu czy samego zakupu zdaje się.
  • Odpowiedz
@tariuso dodam tylko, że leasing może na tyle niski, że zbijamy cenę nabywczą w dluższym okresie. A drugie auto zawsze musimy brać jako koszt całkowity.

No chyba, że nam w garazu stoi.
Prócz ubezpieczenia które jest wliczone w leasing, wrzucony w koszty przez np. 2-5 lat paliwo, naprawy, czyszczenie, detailing itp.

Są to rzeczy które prywatnie się normalnie robi, a tutaj przez cały okres użytkowania odliczamy sobie połowę vatu i od dochodowego.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 50
większość takich aut jest brana w leasing, żeby zbić podatek, więc auto wychodzi za darmo tak naprawdę.

@Neaopoliti: #!$%@?ło cię dokumentnie, #!$%@? takie bzdety dla plusów?
Przedsiębiorca odciągnie VAT i dochodowy a pozostałe musi wyłożyć z kieszeni.
  • Odpowiedz
@Bekonik: co k*rwa?

Auto osobowe możemy wrzucić w koszty tylko do kwoty 150 tys. zł. Nawet jak kosztuje 600 tys., to max 150 tys. amortyzujemy. Czyli 17% od 150 tys. to jakieś 25 tys. Tyle można zaoszczędzić na wzięciu samochodu w leasing jako firma. Jezeli chodzi o VAT, to tylko 50% VAT-u (!!!) można sobie odliczyć.
Napisz mi proszę jeszcze raz jak to auto miałoby być darmowe geniuszu.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@kopyrta: "Firma nie posiada pieniędzy na podwyżki"
"Konkurencja jest zbyt duża aby pozwolić sobie na podwyżkę"
"W następnym roku z pewnością znajdą się pieniądze"
Spotkanie kwartalne z pracownikami.
- 15 mln przychodu, 3 mln zysku.
- Dzięki zaoszczędzonym materiałom 30 mln.
- nowe kontakty za 40 mln
  • Odpowiedz
@Fabian89 chlopcze po co ta frustracja.

1. Tylko do kwoty 150tys.
- a o jakim aucie ja pisze? Wlasnie o skodzie za 150tys. Specjalnie z uwagi na to.

2. Przeciez pisalem ze polowa vatu, co molestujesz ten wykrzyknik xd

3. Co mam pisac jeszcze raz, juz wszystko napisalem, nie ma zadnego auta za darmo. Kupując auto do 150tys jak najbardziej realnym jest, ze po calym np. 5 letnim okresie uzytkowania, calkowity realny
  • Odpowiedz
@Fabian89: Jeszcze dodaj ze teraz wykup na fiz często nie jest możliwy a sprEdaz przez firmę to znowu doliczenie VATu. Jak nawet weźmiesz na fiz to sprzedajesz dopiero po 6 miesiącach żeby dochodowego nie płacić. Aktualnie często ludzie biorą leasingi tylko dlatego ze to jest tani kredyt.
  • Odpowiedz