Wpis z mikrobloga

@m00n: roznych przedsiebiorcow na swojej drodze spotkalem zeby myslec ze jest tyljo jedna wizja. Jeden chce miec firme na 20 lat inny na 5 a potem kupic dom na mazurach i pasc owce. zawsze jestem daleki od doradzania komukolwiek jak ma prowadzic swoj biznes.
  • Odpowiedz
@Tasde brak pokory? O czym ty mówisz... Ryzykuj majątkiem, bądź innowacyjny wymyśl produkt, zatrudnia ludzi, martw się o kontrole i wahania rynku a na koniec Janusz powie że jak nie umiesz prowadzić firmy to powinieneś inwestować w przychód a nie trwonić na prywatne luksusy...

Spoko to w takim razie zamiast 100 pracowników, właściciel postawi automatyczna linie produkcyjna, zwolni 3/4 załogi, tym którzy zostaną dostaną podwyżkę 20% i 200% więcej obowiązków i
  • Odpowiedz
@Arachnofob: Tak tak tak. To czemu kupuje gówniane Porsche zamiast zautomatyzować zakład, #!$%@?ć 3/4 załogi i kupić Ferrari? Z dobroci serca, żeby nie zabrać miejsc pracy dobrym ludziom? Czy może go nie stać na takie coś?
  • Odpowiedz
@trololo55: Jak się jakiś czas temu interesowałem autem dla przedstawiciela handlowego, to można było cały VAT odliczyć pod warunkiem, że będzie kilometrówkę prowadził i nie jeździł prywatnie. Mogło się od tego czasu coś zmienić. No i oczywiście nie było to porshe ani inne ferrari. Nie było to też pierwsze auto w firmie.
  • Odpowiedz
@osmakukokosowym u mnie w mieście była taka sytuacja ze właściciel sorzedal firmę, nowy postawił linie i zwolnił 300 osób. W 30 tys mieście to była tragedia a zaczęło się od strajków pracowników bo uważali że za mało dostają. Teraz firma zatrudnia samych mocno wykwalifikowanych max z 50 osób głównie do biura.

Ci innego w IT a co innego w produkcji czy to mebli czy w branżach spożywczych. Ludzie są stosunkowo tani.
  • Odpowiedz
ludzie nie zrozumieją że jak jest produkcja i zysk na jednym pracowniku wychodzi 300zl to w skali 100 pracowników owszem wychodzi 30tys miesięczni


@Arachnofob: robolstwu nie wytłumaczysz, to samo z Amazonem, hurr tyle pieniędzy durr, ale czy ktoś policzył ilu ludzi na ten przychód pracuje?
  • Odpowiedz