Wpis z mikrobloga

Jaki notebook kupić, a właściwie lista najciekawszych laptopów na luty 2020 w różnych przedziałach cenowych:
do około 500 zł
do około 1000 zł
do około 1500 zł
do około 2000 zł
do około 2500 zł
do około 3000 zł
do około 3500 zł
do około 4000 zł
do około 4500 zł

Data ostatniej aktualizacji znajduje się jak zawsze w prawych rogach przy danych podprzedziałach. Laptopy z nowymi ryzenami(4XXXh i 4XXXu), 10 mobilną serią intela(Comet Lake-H), radeony 5600M, 5700M, karty 1650 Super, 1650 Ti, RTX 2060 Super, 2070 Super, 2080 Super w mobilnych i wersjach max-Q od Nvidii raczej nie pojawią się wcześniej niż w kwietniu, a kto wie czy przez przerwane łańcuchy dostaw w związku z zamkniętymi największymi fabrykami w Chinach produkującymi do nich części przez epidemię koronawirusa jeszcze tego nie opóźnią.

Zacząłem też tworzyć coś takiego co będę rozbudowywał, może chcącym złożyć sobie stacjonarkę coś z tego się przyda - link
#pustulkowelaptopy #laptopy #szukamlaptopa
  • 199
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@VDrakkainen: Jako "biurowiec" są lepsze laptopy, a że się nie ograniczam tylko do x-komu jak refspamerzy to mój wybór laptopów do zestawienia jest większy. Gdy cena spadnie do 2500-2600 zł to wrzucę go do przedziału 2.5k.
  • Odpowiedz
@Pustulka: Cześć, jeżeli chodzi o laptop stricte do programowania: co najmniej dwa sloty na RAM (bez lutowanych wynalazków), wydajną i5/i7 (super by było coś na poziomie 9300h lub nawet 9750h - ale w tym przedziale pewnie nie pyknie), nie gamingowy - może być integra, w miare lekki, 14/15. Do 3k, coś polecasz? Może być poleasingowy, używany.
  • Odpowiedz
@Pustulka: I właśnie we wszystkich sklepach skończyła się promocja na FreeBudsy do Huaweiów :\ Trochę na nie liczyłem, bo to obniżało cenę D14/D15 o parę stówek. Jakaś rada na co zwrócić uwagę teraz, jeśli najbardziej skłaniałem się ku D14 z 512GB SSD (chodził za 3k) jako komputera biurowego?
  • Odpowiedz
@Pustulka: Cześć, zastanawiam się i zastanawiam. Przeczytałem te 144 komentarze właściwie tutaj i się nadal zastanawiam ;d Czy naprawdę ten IdeaPad S340 np. https://www.x-kom.pl/p/513248-notebook-laptop-156-lenovo-ideapad-s340-15-i5-8265u-8gb-256.html#Specyfikacja jest najlepszym wyborem, jeżeli się patrzy na ekran, klawiaturę i generalnie wygodę (programowanie, studia) do 2000zł? Na myśl przychodzi mi t460s, którego prosiłbym, żebyś skonfrontował z s340. Dodatkowo czy warto się pchać w 15'6 cala zamiast w 14 cali? Dużo krócej trzyma na baterii? Bo tak
  • Odpowiedz
@Pustulka Dzieki, czyli wychodzi na to, że biorąc pod uwagę u----i, to warto się tym G6 zainteresować. Gdybym miał wybierać ryzena, to jedynie ten s340 w tej cenie mniej więcej?
  • Odpowiedz
@Pustulka: Cześć, czy masz może zestawienie dla polecanych laptopów za około 6k?
Potrzebowałbym wsparcia przy zakupie laptopa do pracy. Laptop pół-stacjonarny, bardziej chodzi o wydajność niż niską wagę.
Zastosowanie: szeroko rozumiana „praca z danymi”, modelowanie (data-science), programowanie
Kwota: 6 000 brutto (max 6300zł, jest to budżet formalny, ale mogę dokupić podzespoły osobno ponad tę kwotę)
Wymagania:
RAM 16/32gb (jeśli 16 to z możliwością
  • Odpowiedz
bardziej chodzi o wydajność niż niską wagę.

Zastosowanie: szeroko rozumiana „praca z danymi”, modelowanie (data-science)


@kylo1303: Nie będziesz przypadkiem korzystał z rdzeni CUDA jak w grę wchodzi data science?

No chyba, że takie rzeczy robisz w chmurze i po prostu chcesz szybki pojedynczy wątek oraz laptop z 2 slotami
  • Odpowiedz
@Pustulka:

Nie będziesz przypadkiem korzystał z rdzeni CUDA jak w grę wchodzi data science?


Na ten moment lokalnie nie wykorzystuję obliczeń GPU, sądzę że w najbliższej przyszłości się to nie zmieni (gdy zajdzie potrzeba to
  • Odpowiedz
@kylo1303:
- "gamingowy" Lenovo Y540-15
- Dell Latitude 5401, 5501
- outlet/refurb z allegro z fakturą VAT, ale musiałbym zobaczyć czy złapiesz jakiegoś ciekawego precisiona czy zbooka

Normalnie bym ci napisał żebyś opóźnił zakup ile się da i złapać coś nowego, bo jesteśmy na progu laptopów z nowymi ryzenami i procesorami intela(tutaj w zasadzie to bardziej refresh niż nowość, bo 10 gen będzie tylko wiązała się, że znowu usprawnili 14++++nm
  • Odpowiedz
Hej. Szukam czegoś żeby przesiąść się z Lenovo z500 z 2013 roku. Jest w nim i5-3210m, GeForce GT 645 m, 8gb ramu z tego co pamiętam, konstrukcja była bardzo plastikowa, połamała się mocno przy normalnym użytkowaniu np. wyloty powietrza, a co najgorsze kilkukrotnie padało gniazdo zasilania, gdyż urywały się kabelki. Ostatnio awaryjnie używałem kilkuletniego MacBook air i jestem zachwycony jakością wykonania. Co wybrać na Windowsie chociaż trochę zbliżonego do jakości wykonania MacBook,
  • Odpowiedz
@Handsom3J4ck:

Ostatnio awaryjnie używałem kilkuletniego MacBook air i jestem zachwycony jakością wykonania. Co wybrać na Windowsie chociaż trochę zbliżonego do jakości wykonania MacBook, laptopa używam głównie do pracy biurowych oraz grania w football manager.


Hmm, jak coś w tym stylu z metalową obudową to może to:
Lenovo
  • Odpowiedz
@Pustulka wielkie dzięki!
Polaczylem promocję na x kom i kupiłem hp pavilion z razen 7 I gtx 1660 ti Q za 3350zl ( 4700 wyjściowa).
700 zł uciął x kom i 650 zwrot od hp
  • Odpowiedz
@Pustulka Nie wołałem, bo się nie pali, a widzę że regularnie odpisujesz w tym wątku :). Korzystając z list polecanych przez Ciebie laptopów wpadł mi w oko Lenovo legion y540-15 mam zamiar w najbliższym czasie zobaczyć go na żywo. Zdecydowanie nieprecyzyjnie się wcześniej wyraziłem, w MacBook podobała mi się tylko jakość wykonania, nie zależy mi na niskiej wadze czy długim czasie pracy na baterii, chcę by laptop był solidny. Dla porównania
  • Odpowiedz