Wpis z mikrobloga

Jaki notebook kupić, a właściwie lista najciekawszych laptopów na luty 2020 w różnych przedziałach cenowych:
do około 500 zł
do około 1000 zł
do około 1500 zł
do około 2000 zł
do około 2500 zł
do około 3000 zł
do około 3500 zł
do około 4000 zł
do około 4500 zł

Data ostatniej aktualizacji znajduje się jak zawsze w prawych rogach przy danych podprzedziałach. Laptopy z nowymi ryzenami(4XXXh i 4XXXu), 10 mobilną serią intela(Comet Lake-H), radeony 5600M, 5700M, karty 1650 Super, 1650 Ti, RTX 2060 Super, 2070 Super, 2080 Super w mobilnych i wersjach max-Q od Nvidii raczej nie pojawią się wcześniej niż w kwietniu, a kto wie czy przez przerwane łańcuchy dostaw w związku z zamkniętymi największymi fabrykami w Chinach produkującymi do nich części przez epidemię koronawirusa jeszcze tego nie opóźnią.

Zacząłem też tworzyć coś takiego co będę rozbudowywał, może chcącym złożyć sobie stacjonarkę coś z tego się przyda - link
#pustulkowelaptopy #laptopy #szukamlaptopa
  • 199
@ZamaskowanyKotlet:
1. Ja refurb/outlet ściągany z USA na który lenovo Polska ci nie zrealizuje gwarancji, więc jestem na nie.
2. Czasem w cenie E590 chodzi Lenovo S540-15IWL, S540-15IML, który jest cały metalowy, ma 4-rdzeniowy procesor i długie przebiegi na baterii, tym samym byłby lepszym wyborem.
@Pustulka: o, to może i ja dopytam.

Poszukuję generalnie laptopa do obsługi Worda, Excela, przeglądarki, ale także nieskomplikowanej grafiki, nieszczególnie zaawansowanej produkcji muzycznej, no i chciałbym pograć w najnowszego Football Managera:D, a jak szczęście dopisze, to i w najnowszą FIFA. Potrzebuję:
- koniecznie 15,6,
- 8 GB RAM,
- SSD (256 w zupełności wystarczy)
- najlepiej 4-rdzeniowego procka (ale tu można mnie od tego odwieźć, po prostu wydaje mi się że
zestawieniem upatrywałem Lenovo Ideapada 330-15, zwłaszcza z Ryzenem. Teraz się zastanawiam czy S340 nie jest lepszym wyborem.


@innemend: Jest, zresztą obejrzyj sobie w sklepie to 330-15, duże ramki, masywny, wątpię by ci się spodobał. W każdym razie szukałbym czegoś z 4 rdzeniami i trochę lepszą kartą niż typowe UHD620 czyli np. Ryzenem 3500U, który ma Vegę 8 lub kombinacją i5-8265U/i5-10210U i MX250.

Czy to są dobre wybory?

1) Nie.
2) Nie,
@Pustulka: Panie Pustulka czy poleca Pan jakieś laptopo/tablety? Szukam lapka dla siostry 10l., ale wiem, że może jej się szybko znudzić dlatego chciałbym żeby dało się też na nim ogarnąć jakieś biurowe sprawy bez większych problemów. Jest coś takiego? Surface? Raczej bez ograniczeń w budżecie ale coś z dobrym stosunkiem cena/jakość. Dzięki!
@Pustulka: Hej, podziwiam ogarnianie rynku!
Mam wątpliwość, czy recenzje z nbc, gdzie testują model w konfiguracji X będą pokrywały się, gdy kupujemy model w konfiguracji Y (pomijając oczywiście osiągi podzespołów), na przykładzie:

- Lenovo E595 NBC:E595-20NF0000GE, w Polsce: 20NF0006PB
1. Na NBC chwalą SSD i matrycę, dysk jest na pewno inny, pytanie jaki? w E590 NBC dostało 500 Toshiby i opisali to jako: extremely slow PCIe NVMe SSD.
2. I co
@Pustulka

Niestety będziesz skazany na 144Hz


Eee, ale co ma odświeżanie do edycji statycznego obrazu?
Rozumiem, że może te Lenovo nie mają jakiegoś super odwzorowania koloru, ale to będzie raczej początek zaznajamiania się z grafiką a nie profesjonalne użycie.

Można się jakoś dowiedzieć jaki SSD siedzi w 20NF0006PB?
Eee, ale co ma odświeżanie do edycji statycznego obrazu?


@sowacx: Kompletnie nic, natomiast teraz producenci tak:
60Hz kiepskie odwzorowanie kolorów, kontrast itd. te lepsze wypchnęli sobie wyższych konfiguracji wyższych modeli biznesówek(tutaj u Lenovo serii T), chcesz pan znośną matrycę dopłać do 144Hz, która będzie lepsza pod względem tych aspektów. Wyraźne pozycjonowanie sprzętu.

Można się jakoś dowiedzieć jaki SSD siedzi w 20NF0006PB?

256G,M.2,2242,PCIe3x2,WD 00UP681


Nie mam pojęcia, może to być WD SN520
@Pustulka: Zanim natrafiłem na twój tag, w wielu miejscach widziałem, że ludzie polecają tego Acera Aspire 5 w budżecie do 3000zł. Natomiast w twoim zestawieniu nie występuje. Mógłbyś krótko skomentować dlaczego? W zestawieniu widzę laptopy z tym samym procesorem(10210U) natomiast posiadają 8GB ramu zamiast 16 jak powyższy.