Wpis z mikrobloga

Jaki notebook kupić, a właściwie lista najciekawszych laptopów na luty 2020 w różnych przedziałach cenowych:
do około 500 zł
do około 1000 zł
do około 1500 zł
do około 2000 zł
do około 2500 zł
do około 3000 zł
do około 3500 zł
do około 4000 zł
do około 4500 zł

Data ostatniej aktualizacji znajduje się jak zawsze w prawych rogach przy danych podprzedziałach. Laptopy z nowymi ryzenami(4XXXh i 4XXXu), 10 mobilną serią intela(Comet Lake-H), radeony 5600M, 5700M, karty 1650 Super, 1650 Ti, RTX 2060 Super, 2070 Super, 2080 Super w mobilnych i wersjach max-Q od Nvidii raczej nie pojawią się wcześniej niż w kwietniu, a kto wie czy przez przerwane łańcuchy dostaw w związku z zamkniętymi największymi fabrykami w Chinach produkującymi do nich części przez epidemię koronawirusa jeszcze tego nie opóźnią.

Zacząłem też tworzyć coś takiego co będę rozbudowywał, może chcącym złożyć sobie stacjonarkę coś z tego się przyda - link
#pustulkowelaptopy #laptopy #szukamlaptopa
  • 199
@Pustulka: Dzięki wielkie za odpowiedzi. Czy jest może szansa, żeby kupić tego lenovo ze stacją dokującą? Myślałem może o tym, żeby dokupić monitor i pracować w domu na stacji a w trasie na laptopie.
Nic w tej cenie innego nie było


@suqmadiq2ama: Hmm, a ten tańszy o 100 zł z większy ssd i matrycą full hd: https://allegro.pl/oferta/dell-e7270-i5-8gb-256ssd-12-5-fhd-kl-a-w10-8906244070

Czy jest może szansa, żeby kupić tego lenovo ze stacją dokującą? Myślałem może o tym, żeby dokupić monitor i pracować w domu na stacji a w trasie na laptopie.


@Rifi: Są jakieś replikatory po usb C, ale czy jest sens jak chcesz tam tylko podłączyć monitor? Sam
@Pustulka: Ten z mniejszym dyskiem ma
„Licencja systemu operacyjnego: Windows 10 w języku polskim - zainstalowany na dysku twardym wraz ze wszystkimi najnowszymi sterownikami + adnotacja na fakturze vat. Notebook PO WŁĄCZENIU GOTOWY DO PRACY”

I opisany jest jako powystawowy a ten od Ciebie jako używany.

Niby różnicy nie powinno być
I opisany jest jako powystawowy a ten od Ciebie jako używany.


@suqmadiq2ama: Oba to ten sam sort.

„Licencja systemu operacyjnego: Windows 10 w języku polskim - zainstalowany na dysku twardym wraz ze wszystkimi najnowszymi sterownikami + adnotacja na fakturze vat. Notebook PO WŁĄCZENIU GOTOWY DO PRACY”


Szkoda, że wrzucili tam windows 10 home, fabrycznie powinien być z 7/8/10 pro, jak robili aktualizację ze starszego tj. 7/8 to też powinien być 10
@Pustulka: Cześć, dzieki za super rozpiskę. Mam na oku LENOVO L460, jeden HDD 500Gb, drugi SSD 120GB. Na moje wymagania 120Gb jest jak najbardziej wystarczająca, ale kosztuje 100zł więcej. Czy różnica w szybkości działania laptopa jest zauważalna? Co byś polecił do zakupu? Pozdrawiam.
@DosAkos:
Różnica w cenie to 100 zł.
Prosta matematyka kupujesz wersję z HDD, sprawdzasz czy wszystko działa, gorzej jak masz gwarancję i musisz go zachować. W każdym razie sprzedajesz HDD, odzyskujesz pieniądze 20-30 zł.
Teraz masz budżet 120-130 zł na zakup SSD, kupujesz fabrycznie nowy 240-250GB dysk z 24-36 miesięczną gwarancją ze sklepu.
Opcja B szukasz taniej używki.

No bo nie wiesz na dobrą sprawę co za szrot i z jakim
@Pustulka: A mógłbym prosić o rzut oka eksperta na ten laptop :
https://allegro.pl/oferta/lenovo-ideapad-s340-15-i3-8gb-256ssd-fhd-touch-w10-8760523652
Ten sam co w Liście do 2000zł, ale :
1. i3 Ma, myślisz że do takich codziennych zadań dla nauczyciela wystarczy?
2. Jakaś szemrana ta aukcja, 12msc gwaracnji i możliwe "drobne ryski", no ale opinie sklepu są bardzo dobre i też jest od razu z windowsem, a ten z twojej listy bez, więc 300zł do przodu, no i