Wpis z mikrobloga

Jaki notebook kupić, a właściwie lista najciekawszych laptopów na luty 2020 w różnych przedziałach cenowych:
do około 500 zł
do około 1000 zł
do około 1500 zł
do około 2000 zł
do około 2500 zł
do około 3000 zł
do około 3500 zł
do około 4000 zł
do około 4500 zł

Data ostatniej aktualizacji znajduje się jak zawsze w prawych rogach przy danych podprzedziałach. Laptopy z nowymi ryzenami(4XXXh i 4XXXu), 10 mobilną serią intela(Comet Lake-H), radeony 5600M, 5700M, karty 1650 Super, 1650 Ti, RTX 2060 Super, 2070 Super, 2080 Super w mobilnych i wersjach max-Q od Nvidii raczej nie pojawią się wcześniej niż w kwietniu, a kto wie czy przez przerwane łańcuchy dostaw w związku z zamkniętymi największymi fabrykami w Chinach produkującymi do nich części przez epidemię koronawirusa jeszcze tego nie opóźnią.

Zacząłem też tworzyć coś takiego co będę rozbudowywał, może chcącym złożyć sobie stacjonarkę coś z tego się przyda - link
#pustulkowelaptopy #laptopy #szukamlaptopa
  • 199
  • Odpowiedz
@Pustulka: szukałbym czegoś raczej lekkiego i kompaktowego (myślę że 14 cali). To co by mnie interesowało to dobry czas pracy na baterii, dobra jakość ekranu i dobra jakość dźwięku. Laptop chciałbym żeby służył jak najdłużej, fajnie jakby wydajnościowo też był w miarę (docelowo raczej do normalnego codziennego użytkowania internetu, multimediów, bardzo rzadko może jakaś stara gra, ale nie jest to priorytetem). Cenowo chciałbym się zmieścić w 4k i najlepiej żeby był
  • Odpowiedz
@Pustulka: tylko teraz pojawia się pytanie, jak z zawiasami w tym laptopie, bo według recenzji szału nie ma (nie wyglądają na bardzo wytrzymałe, a z tego co pamiętam to często o Lenovo się mówiło że zawiasy najsłabsze). W komentarzach ktoś też pisał że obudowa się ugina dość mocno. Jak też kwestia 8gb ram, czy z taką ilością laptop będzie w stanie służyć spokojnie najbliższe kilka lat? Czy nie lepiej byłoby 16gb?
  • Odpowiedz
tylko teraz pojawia się pytanie, jak z zawiasami w tym laptopie,


@trawel: Musiałbyś celować w droższe serie biznesowe jak T lenovo i Latitudy Della od serii 5 w górę i Elitebooki Hp jak ci zależy na solidności, ale znów matryce w podstawowych konfiguracjach będą słabsze od tej w Lenovo S740-14IML, Zenbookach czy Matebookach.

Jak też kwestia 8gb ram, czy z taką ilością laptop będzie w stanie służyć spokojnie najbliższe kilka lat?
  • Odpowiedz
@Pustulka: cześć, widziałem jak napisałeś jednemu Mirkowi w komencie, że ten laptop [ https://www.x-kom.pl/p/519569-notebook-laptop-156-acer-aspire-5-i5-10210u-16gb-512-mx250-srebrny.html ] będzie spoko ale w cenie 2400-2500zł, myślisz, żeby spokojnie go brać jak mogę na firme bez vat i wyjdzie jakieś 2200zł za niego? Laptop z wykorzystaniem na co dzień i na studiach? Czy może w cenie 3k brutto jest znacząco lepsza alternatywa (z zaznaczeniem, że wygląd też jest istotny i nie podobają mi się gamingowe "kloce").
  • Odpowiedz
@Pustulka: nie mogę nigdzie znaleźć tej promocji, a sam jestem nim zainteresowany. Podrzuć proszę przy chwili. Czy jesteś ewentualnie w tej granicy 3500 polecić coś do nadrobienia wiedźmina i nauki programowania?
  • Odpowiedz
@Pustulka: rozumiem, że w cenie do 4k, ta podesłana przez Ciebie yoga będzie najsensowniejszym wyborem? Jeszcze tak powiem, że co do czasu pracy to nie musi być aż tak długi jak w tym lenovo. Nic z na przykład rozszerzalnym RAMem czy matowym ekranem (albo i tym i tym) wartego uwagi spełniającego moje wymagania nie będzie?
  • Odpowiedz
@koparkowy_z_nad_wody: Ta karta jest istotna? Zacząłem robić aktualizację, więc może coś znajdę ciekawego. Musiałbyś napisać co konkretnie oznacza to zastosowanie na co dzień i jakie studia.

@Cheua:
Sensowne byłoby wzięcie czegoś z GTX 1660 Ti do gierek, no cóż jeżeli chodzi o promocje to skończyły się przedwczoraj. Może jeszcze znowu będą je przeceniać, ale niczego nie obiecuję.

@trawel:
Trwalsze za około 4k pewnie Dell Latitude 5400 lub Lenovo Thinkpad
  • Odpowiedz
@Pustulka: a nic ciekawego z możliwością ewentualnej rozbudowy RAMu się nie znajdzie? Rozumiem, że ten lenovo ma najlepszy stosunek ceny do tego co oferuje w cenie do 4k (biorąc pod uwagę moje wymagania)?
A nic ciekawego w najbliższym czasie się raczej nie pojawi? (laptopa nie muszę kupować już w tym momencie, ale podejrzewam że w najbliższym miesiącu, dwóch).
  • Odpowiedz
a nic ciekawego z możliwością ewentualnej rozbudowy RAMu się nie znajdzie?


@trawel: Dell Latitude 5400 ma 2 sloty na ram, T495 8GB wlutowany, jeden wolny. Są też serie L Lenovo.
  • Odpowiedz
@Pustulka: jeszcze natrafiłem na opinie co do tego lenovo że miewa problemy z wiatrakiem, tzn wiatrak potrafi się włączyć przy prostych rzeczach i niekiedy jest całkiem głośny.
Myślę, że gdyby nie te wątpliwości (nie wiem właśnie jak wiatrak, nie wiem jak bardzo będzie problemem błyszczący ekran i czy 8GB ramu wystarczy na dłuższy czas), to bym brał go bez zastanowienia.
  • Odpowiedz
@trawel: Weź przez internet i jak będzie z twoim modelem coś nie tak to go zwyczajnie zwróć, przy zakupie on-line masz 14 dni na zwrot bez podania bez przyczyny.
  • Odpowiedz
@Pustulka: Mówiąc zastosowanie na co dzień mam na myśli normalne przeglądanie internetu czyli pare otwartych kart, jakaś muzyka, czasami coś napisać w jakimś wordzie + filmy online i w zasadzie nic więcej, studia to elektrotechnika, więc dobrze żeby w jakimś matlabie czy autocadzie w miare przyzwoicie dało się działać (w tej chwili mam 6 letnie g510 z i3 4000M i szczerze to na moje potrzeby nawet w autocadzie nie sypie #!$%@?
  • Odpowiedz
@Pustulka: Szanowny mirku, czy któryś z tych wynalazków https://amso.pl/product-pol-94486-HP-EliteBook-840-G1-i5-4300U-1366x768-Klasa-A.html lub https://amso.pl/product-pol-71232-Dell-Latitude-E6430-i5-3210M-1600x900-Klasa-A.html posłuży do obsługi worda, kilku kart w przeglądarce i filmów online? Chciałbym do tego wrzucic 4-6 gb ram i 240 gb SSD. Jest w ogóle sens coś takiego brać czy te procesory są już zbyt słabe? Jeśli tak to czy przy takim sposobie użytkowania w ogóle potrzebuję 6 gb ram albo i więcej?
  • Odpowiedz
więc dobrze żeby w jakimś matlabie czy autocadzie w miare przyzwoicie dało się działać (w tej chwili mam 6 letnie g510 z i3 4000M i szczerze to na moje potrzeby nawet w autocadzie nie sypie #!$%@? bo jak dla mnie chodzi wystarczająco tyle, że wsadziłem ssd), co do karty to mówisz o grafice?


@koparkowy_z_nad_wody: Tak, ale jak piszesz, że ci wystarcza i3 i zintegrowana karta grafiki to raczej nie ma sensu
  • Odpowiedz