Wpis z mikrobloga

Jaki notebook kupić, a właściwie lista najciekawszych laptopów na luty 2020 w różnych przedziałach cenowych:
do około 500 zł
do około 1000 zł
do około 1500 zł
do około 2000 zł
do około 2500 zł
do około 3000 zł
do około 3500 zł
do około 4000 zł
do około 4500 zł

Data ostatniej aktualizacji znajduje się jak zawsze w prawych rogach przy danych podprzedziałach. Laptopy z nowymi ryzenami(4XXXh i 4XXXu), 10 mobilną serią intela(Comet Lake-H), radeony 5600M, 5700M, karty 1650 Super, 1650 Ti, RTX 2060 Super, 2070 Super, 2080 Super w mobilnych i wersjach max-Q od Nvidii raczej nie pojawią się wcześniej niż w kwietniu, a kto wie czy przez przerwane łańcuchy dostaw w związku z zamkniętymi największymi fabrykami w Chinach produkującymi do nich części przez epidemię koronawirusa jeszcze tego nie opóźnią.

Zacząłem też tworzyć coś takiego co będę rozbudowywał, może chcącym złożyć sobie stacjonarkę coś z tego się przyda - link
#pustulkowelaptopy #laptopy #szukamlaptopa
  • 199
  • Odpowiedz
@Bulczan: Windows tobie koniecznie potrzebny czy sobie skombinujesz w innych sposób? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Bo jeżeli go bierzesz na fakturę i obawiasz się kontroli wówczas te pseudo legalne klucze z allegro czy digital c# license odpada.

Ale składałbym pewnie coś na RTX 2070 Super, trzeba było policzyć, wydaje mi się, że trochę przekroczysz budżet, ale przy takim zakupie próbuj negocjować z 5% z całego zamówienia:
Procesor:
  • Odpowiedz
@Pustulka co sądzisz o x1 carbon? Podoba mi sie to, że mało waży i jest cienki i ma niewielkie ramki ekranu. Do przeglądania neta, word i proste excele. Jakaś sensowna alternatwa tak powiedzmy do 1500 w poleasingowkach?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Pustulka: czy między lenovo thinkbook a lenovo e jest znaczna różnica? Zastanawiam się nad 14 i 15 calowcem. Chcę kupić na firmę, może coś doradzisz? Czy lepiej używany ThinkPad lub latitude?
  • Odpowiedz
@arondre:

co sądzisz o x1 carbon? Podoba mi sie to, że mało waży i jest cienki i ma niewielkie ramki ekranu. Do przeglądania neta, word i proste excele. Jakaś sensowna alternatwa tak powiedzmy do 1500 w poleasingowkach?

To nie są najtrwalsze laptopy, w dodatku pewnie o generację do tyłu względem elitebook 840 g3, della latituda 7470 czy lenovo t460s. Matryce mają pełno skaz lub się wkrótce pojawią, bo najprawdopodobniej interesuje ciebie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@arondre:


co sądzisz o x1 carbon? Podoba mi sie to, że mało waży i jest cienki i ma niewielkie ramki ekranu. Do przeglądania neta, word i proste excele. Jakaś sensowna alternatwa tak powiedzmy do 1500 w poleasingowkach?

To nie są najtrwalsze laptopy, w dodatku pewnie o generację do tyłu względem elitebook 840 g3, della latituda 7470 czy lenovo t460s. Matryce mają pełno skaz lub się wkrótce pojawią, bo najprawdopodobniej interesuje ciebie
  • Odpowiedz
@Pustulka: Windowsa mam oryginalnego, mogę nawet przekroczyć budżet, po prostu sobie zaplanowałem koło 5k. Już przeszłość mnie nauczyła, że jak sam sobie decydowałem na PCta to się napalałem byle szybko mieć. Teraz wolałbym posłuchać kogoś kto się zna i uzbroić się w cierpliwość. Dzięki za podpowiedź, spróbuje coś sobie z tego złożyć!
  • Odpowiedz
to odpuszczam tego carbona, elitebook g3 i latitudr 7470 to ta sama półka?


@arondre: Ta sama, a spróbuj podejść ambitnie i potargować się HP Elitebooka 840 G4.

czyli używany elitebook najlepszy?

@Adankhazad: No cóż pewnie tak 840 G6 na ebayu.co.uk z 30-35 miesięczną wyrwałbyś za 2300-2600 zł, ale nie każdy sprzedawca wystawi ci fakturę.

Jak z trwałością po gwarancji?

Najnowsze serie myślę, że na poziomie Latitudów, może trochę lepiej.

mogę
  • Odpowiedz
Temat wspaniały, idealny dla ludzi poszukujących dobrego sprzętu, rozumiem, że konsultacje są darmowe? :D

@Miedziany_Brodacz: Tak, nigdy nie chciałem choćby grosza od Wykopowiczów i staram się zawsze odpowiadać na wiadomości w miarę możliwości i czasu z większym bądź mniejszy opóźnieniem.
  • Odpowiedz
Czesc! Dobrze widze, ze do 1000zl zaden nie ma IPS i co najwyzej mozna sie bawic w wymiane matrycy?

Dzieki za liste


@blantek: Sporo z nich poza elitebookiem 840 G3 ma IPSa full hd, z 6genami to jest raczej około 1000 zł, niż do.
  • Odpowiedz
a #!$%@? sb lenovo s530 20gb/i5-10gen?? zajebe se i #!$%@? bedzie spk???


@qstra: No nie wiem, poza tym w takiej konfiguracji tracisz dual channel, bo 4GB jest wlutowane, a 16GB na slocie.
  • Odpowiedz
@nomadicgoogler: Tylko jak będziesz go brał w jakimś mniejszym sklepie 2 razy się pytaj czy ten Latitude to nie jest refurb, outlet ściągany z USA, jak go już będziesz miał na miejsc kupując oczywiście przez internet co by mieć 14 dni na zwrot bez podania przyczyny posprawdzasz go sobie: https://www.dell.com/support/home/us/en/04/?app=warranty tj. jaki kraj, jaki typ gwarancji, od kiedy, jaka ma być oryginalna konfiguracja itd.

HP do gier ze zwrotem nadal najbardziej
  • Odpowiedz