Wpis z mikrobloga

@HetmanPolnyKoronny: 265W GPU + 200W CPU(przypominam, że będę kręcił nowego procka, więc może być i więcej, 3700X po OC do 4,4 Ghz u purepc łyka 220W) + 80W wentyle(dochodzą dwa z chłodzenia - 120mm 140mm) + 40W dyski(maszyny wirtualne pewnie nie będą ich łoić na 100% cały czas, ale przyprzyjmy wartość skrajną). Mamy 565W+peryferia, - biorąc wynik 3700x oc mamy już 585W maksymalnej mocy(przyjmując że zatrzymam się na 4 dyskach (
@rukh: Zastanawiałem się na Asusem, ale uznałem, że w razie czego nie będzie mi się chciało męczyć z serwisem. No i Aorus jest jednak trochę ładniejszy według mnie.
@Shamson: Czy ja tam widzę pojedynczą kość RAM 16GB?
Planowanie że w przyszłości dokupi się kolejne 16 GB RAM niestety się nie sprawdza, było nawet o tym wideo na kanale JayZTwoCents. 4 kości RAM na Dual Channel prawie tak samo dobrze sobie radzą jak 2 kości. 1 kość odstaje daleko w tyle.
W 4-letnim biurowym komputerze wciąż tkwi 1 kość 8 GB ( ͡° ʖ̯ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rukh: @Shamson: Spokojnie, są dwie :D W moim wypadku drugie 16 GB napewno się przyda, ale to dopiero jak porządnie wezmę się za wirtualizację.

Strasznie nie spektakularnie wyszło(no i ślą e zdjęcie ale nie chce mi się szukać lepszego światła). Niedawno znajomemu składałem zestaw gdzie wszystko wyszło w pięknej czerni, jak nie lubię ledow tak tam brakowało tylko lekkiego, białego podświetlenia.
Pobierz Shamson - @rukh: @Shamson: Spokojnie, są dwie :D W moim wypadku drugie 16 GB napewno ...
źródło: comment_1581087493JIYk1vsf69L5zRoN9P7wso.jpg
3700X po OC do 4,4 Ghz u purepc łyka 220W


@Shamson: To niezłe OC xD Po prostu ustawił zegary na sztywno, to żadne podkręcanie, fabrycznie podkręcany osiąga 4.5GHz(3800x). No i to było zrobione na pokaz, przy stałym napięciu 1.48V ten procesor długo by nie pożył, bezpieczne to 1.325V.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PoczciwyChlop: No popatrz, ¯\_(ツ)_/¯ a ja wolę procki Intel i karty NVIDIA, a chłodzenia AIO. Czy to nie będą moje preferencje? Chociaż tak na serio wolę AMD ( ͡ ͜ʖ ͡)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Miecz12: Tak trochę ten obrazek( ͡º ͜ʖ͡º) No ale co zrobić. Obiecałem sobie ze nowy komp bedzie na rysku 4000 i słowa dotrzymam. A ze pojawiła sie wzglednie nagla potrzeba złożenia kompa to musialem improwizować. W końcu nie powiedziałem ze to kusi byc pierwszy procesor xd