Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@Veaon: Będę miał jakieś 6 wentylatorów, 4 dyski HDD i dwa ssd. No i wolę żeby psu jak dłużej chodziło w trybie paswynym bo tak. @Heady1991: #bojowkaamd
@Igoruss: Kupiłem płytę za 900 zł pod r7 4700 i OC(ten mobas udźwignie nawet 3950x,wiec wystarczy) . Wziąłem najtańszy sensowny procek na am4 na którym śmignę w fhd do czasu zakupu czegoś mocniejszego - bo mogę. Oprócz
  • Odpowiedz
@Shamson sorry walnęło mi się, miałem na myśli 2070s, a napisałem 2060s nie zmienia to faktu, że karty od AMD są #!$%@?, grzeją się niemiłosiernie, raz miałem AMD i nigdy więcej, tylko NVIDIA, przynajmniej piekarnika nie mam w budzie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
No patrz, a ja do tej pory tylko na gpu AMD i nic mi nie siadło xd Za to umarła mi GT 1030 która wsadziłem do starego komputera(bodajże zotaca, co nie zmienia faktu że to nie ta półka cenowa), rx 360 śmiga spokojnie. Za to 960m w lapku mimo częstego przebijania 90c mi jeszcze służy, więc powiedzmy że stosunek się wyzerował xd Akurat ten szafirek jest całkiem chlodny(jak na AMD). Przy dopakowanej
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Shamson: zestaw jest beznadziejnie dobrany a Ty sobie to sam jeszcze usprawiedliwiasz. Jedynym do czego piję jest to, że mogłeś wydać lepiej swoje pieniądze. Już płyty na b450 też ogarniają 3950x OC choć tego już w ogóle nie opłaca się podkręcać. Argument o pasywnej pracy zasilacza tez na wyrost bo taki zestaw zje poniżej 300w. Moj seasonic 520w nie zawsze odpala wentylator pod obciążeniem.
  • Odpowiedz
@biskup2k: wiem wiem, ale nawet 2600 na taki sprzęt to słabo, chodziło mi też o to że w podobnej cenie można lepszą używkę kupić, ja sam celowałem w nowego ryzena 3 3300G ale doszedłem do wniosku że lepiej lepsza używkę znaleźć
  • Odpowiedz
@Shamson w łapku to raczej norma, że się grzeje, ja się zraziłem do kart AMD, teraz mam strixa 1080 i w 1440p 144hz max temp jaka zanotowałem to było 75 stopni, karta ma jakoś 3 lata o ile się nie mylę i jest na oryginalnej paście i termopadach, jedynie radiator był czyszczony z kurzu
  • Odpowiedz
4700 i OC


@Shamson: Nie sądzę, pewnie będzie jak z obecną generacją, zakręci się kilka MHz wyżej i koniec

Już płyty na b450 też ogarniają 3950x OC


@Igoruss: Zwykłego 3900x jak najbardziej, ale 3950x po OC? Mogłoby być bardzo gorąco, no chyba, że zastosowałbyś chłodzenie wodne sekcji zasilania.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Igoruss: gość pisze, że procek na przeczekanie, cała reszta się spina. Każdy ma swoje preferencje, ja wybrałbym inny ram i chłodzenie wodne zamiast wiatraka.
  • Odpowiedz
@PussyDestroyer1995: A wiesz, że chyba nawet nie :D Nie jara mnie ta gra kompletnie.

ja wybrałbym inny ram i chłodzenie wodne zamiast wiatraka.


@losmarte: W podobnej cenie można dorwać Crucial Ballistix 3000 i próbować kręcić(mi narazie nie chce się tego robić :D), więc wolę minimalnie pewniejsze rozwiązanie(chyba, że nie pójdą na taktach bazowych co też jest zawsze możliwe). Co do chłodzenia wodnego - nowe AiO w podobnej cenie
  • Odpowiedz