Wpis z mikrobloga

tl;dr
firma mi wstawiała wczoraj okna i miałem łącznie 4 telefony od spółdzielni mieszkaniowej i od spółki od której wynajmuje

Godzina 7:00- Panowie wchodzą montować okna, zostawiam klucze i jadę zjeść sobie śniadanko, godzina 8:00 pierwszy telefon od zarządcy budynku z pytaniem, czy mam zgodę na wymianę okien. Mówię grzecznie, że zgoda została wysłana do spółki, od której wynajmuję mieszkanie, zaczyna mówić podniesionym głosem, że powinienem do nich złożyć pismo. Odpowiedziałem, że moją stroną jest tylko i wyłącznie spółka, która udziela mi najmu i się rozłączyłem, bo mi parówka stygła.

Godzina coś bliżej 11- Dzwonią Panowie montażyści, że ktoś ze wspólnoty i sąsiad weszli do mieszkania, żeby zobaczyć okna od środka (?XD?).

Kilka minut później telefon od zarządcy:
-HURR CZEMU MONTUJE MNIEJSZE OKNA NIŻ INNI DURR
-Bo mam na to zgodę XD
-Ale żadna zgoda do nas nie trafiła!11!!!
-Powtarzam, że moją stroną jest spółka, niech Pan sobie to wyjaśni z nimi.

Godzina 12- Telefon od spółki, lol, ciepło mi się zrobiło, babeczka mówi to samo co zarządca budynku, no to mówię, że składałem pismo, papier mam przed sobą, powiedziałem też, że zadzwonię do zaprzyjaźnionej Pani z tej samej spółki i wyjaśni to z nią. Po 10 minutach zadzwoniłem się upewnić, czy wszystko okej- okej.

Podburzony sytuacją pojechałem sobie to tej wspaniałej administracji zobaczyć co za kapcie tam pracują (no i serio kapcie) i się pytam o co mają problem, skoro sąsiad niżej też ma pomniejszone okno, na co usłyszałem, że ja jestem wyżej i bardziej to widać przez co psuję wizerunek budynku XD.
Powiedziałem, żeby usunęli mój numer telefonu (nawet nie wiem skąd go mieli), bo nic z nimi załatwiać nie muszę i żeby mi też dali spokój.

Generalnie sąsiad trzęsie tam wszystkimi w budynku, bo jako jedyny ma wykupione mieszkanie i czuje się ważny, takich historii od innych sąsiadów się nasłuchałem, że to szok. Będzie więc ciekawie, bo mieszkanie do generalnego remontu, a jedyne co zrobiłem póki co, to właśnie te okna.

Nie mogę się doczekać, aż ekipa remontowa wejdzie w marcu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#somsiad #gownowpis #remontujzwykopem #mieszkanie
dasslo - tl;dr
firma mi wstawiała wczoraj okna i miałem łącznie 4 telefony od spółdz...

źródło: comment_1581010511wRTLllrk7uBULTVW5cizsT.jpg

Pobierz
  • 42