Wpis z mikrobloga

Ahoj.

Planuję pewien projekt filmowo-społeczny, w którym chciałbym odnieść się do dezinformacji i głupoty jaka panuje na tym świecie. Chciałbym po każdym odcinku przytoczyć prawdę lub wartościową osobę, o której zawsze warto pamiętać. Na pohybel.

Na przykład informacja o tym, że Niemcy wraz z ZSRR napadły na Polskę, z dodaniem informacji o Katyniu, niby oczywiste, ale słyszymy co się dzieje. Ma trafiać w kontrze do tego #!$%@?, którego nienawidzę słuchać.

Tak więc jakbyście byli tak mili i przeznaczyli mi chwilkę czasu, pomyśleli i dali znać o sytuacjach/wydarzeniach, które warto przypomnieć oraz osobach, o których warto pamiętać/o których chcielibyście, żeby ludzie na świecie mieli ich świadomość. Mogą być nawet oczywiste. Ja z miłą chęcią skorzystam z waszej pomocy i dorzucimy parę cegieł do pomnika owych. Nie zawiodę.

Mogą być wydarzenia z przeszłości, mogą być żyjące osoby - chodzi o wartość, o przedstawienie esencji danej historii w ciągu kilku slajdów (jak to ma miejsce pod koniec filmów biograficznych), ale trafiające skondensowaną mocą w punkt.

Dzięki.

#historia #pytanie #dezinformacja #kiciochpyta #kiciochprosi #gownowpis #polityka | wiem, że mogę narazić się umieszczając ten tag, ale tak naprawdę cała akcja ma cel podniesienia poziomu świadomości, więc pozwolę sobie #gruparatowaniapoziomu
  • 2
@nakrecictemat: uuu fajny projekt byleby tylko był zrobiony rzetelnie - co oznacza również zaznaczenie Polskich wpadek w wielu miejscach historii i nie wybielanie tego.

Srogie zadanie Cię czeka, bo jednak w dobie internetu i szybkiego powielania niesprawdzonych faktów, dezinformacji jest cholernie dużo.

Format krótki czy długi z ciekawości? :>
@bkwas: Długi. Opowieść będzie oparta na wydarzeniach z dwóch światów, rzeczywistego i sennego (świadomy sen) - produkcja samego filmu potrwa długo, ale pojedyncze sny w ramach promowania - i do tego właśnie zestawik prawdy dla każdego ;)

Proszę myśleć globalnie, można pomyśleć przez pryzmat zapomnianych postaci/wydarzeń, a szkoda.