Wpis z mikrobloga

To poczytaj i się dokształć a potem wchodź w polemikę. Przepraszam, ale szkoda mi czasu na dyskusję z osoba która wypowiada się o treściach których nie zna i zindoktrynowaną apologetycznymi fikołkami.


@Zuchwaly_Pstronk: Tylko, że Ty rzucasz cytatami wyrwanymi z kontekstu, natomiast Biblii nie czytałeś i nie jest to jakiś zarzut, bo większość osób nie czytała. Nie musisz się stresować, bo ja znam dużo gorsze rzeczy w Biblii i nie muszę sam
Skoro była Ewa i Adam i mieli dwóch synów: Kaina i Abla, to skąd do #!$%@? wzięła się żona Kaina, z którą miał syna Henocha?
Bóg przyjął ofiarę z dziecka i wyróżnił Jefte jako wzorowego chrześcijanina i wzór dla innych w gorliwej wierze - docenił jego gest. W żaden sposób nie interweniował jak np. w przypadku dziecka Abrahama. Córka zostaje spalona żywcem przy cichej aprobacie Boga, który finalnie czyn docenia jako dowód żarliwej wiary.


@Zuchwaly_Pstronk: skąd czerpiesz te informacje, bo wydaje mi się ze z portalu ateista pl albo Wikipedii a nie z Pisma Świętego. Czy
@Zuchwaly_Pstronk: nie czytasz tego co napisałem a przynajmniej nie w całości. Nie cieszę się taką ofiarą, co więcej Bóg też się nie cieszy. Dla tego dał przykazanie "Nie będziesz podnosił imienia Pana, Boga twego, w błahych rzeczach".
pamiętaj aby dzień święty świecić - ważna sprawa


@Proxnik: no ważna. Jeśli kochasz żonę to z nią spędzasz czas. Jeśli kochasz Boga to z nim spędzasz czas. Dodatkowo dla mnie niedziela jest dniem który w całości spędzam z rodziną. Nie widzisz jaki to jest dar? Tylko z tego powodu, że żyjesz w cywilizacji chrześcijańskiej (a raczej już post-chrześcijańskiej) masz dwa dni wolne i pracujesz tylko 40 godzin. Mój kolega z Turcji
Pozostała jednak niejasność co do pochodzenia życia i rodzaju ludzkiego. Zostało to w biblii opisane trywialnie, jak bajka dla dzieci,


@AnonimoweMirkoKazania: czy zauważasz, że rozwój cywilizacji jest jak rozwój dziecka? Na początku cała ludność rozumiała mniej niż w stanie aktualnym (tak uśredniając i odrzucając brzegi mediany). Jak miał Bóg powiedzieć jakiemuś Mojżeszowi "na początku stworzyłem zasady fizyki relatywistycznej, cząstki i antycząstki - jak je stworzyłem powiadasz? no z kwarków - co
Nie znasz konstrukcji psychicznej Kaina a każde wybory są poprzedzone wychowaniem oraz doświadczeniem z dzieciństwa. Obwinianie go jako tego złego jest niesprawiedliwe.


@JakTamCoTam: to się nazywa "I am victim of society" - był odcinek Good Place na ten temat, kiedy Michael udowadnia Eleanor, że nie może wszystkiego zwalić na swoje wychowanie.

W dodatku tak z czystej ciekawości, skoro nie miłuje samego siebie to wówczas miłowanie bliźniego krzywdząc go tak samo jak
no zapewne zmieni się bieg wagonika


@tygryske: czyli widzisz co się stanie, kiedy ktoś coś zrobi. Jesteś trochę tak jak Bóg. Tylko Bóg widzi o wiele więcej tras i więcej wagoników. Daje nam jednak wolną wolę, bo gdyby ją zabrał - bylibyśmy niewolnikami.

czyli jednocześnie nie wie zupełnie nic skoro nie wie jaka decyzję podejmiemy ¯\(ツ)/¯


Czyli Bóg wie wszystko, a mimo to daje nam wolną wolę. Nie wiem czy wie
Oczywiście że jest złym. Przykazania są dla ludzi którzy miłują samych siebie. Ludzie którzy samych siebie krzywdzą, robią to z różnych innych względów, ale to jest długa gadka o psychologii człowieka. W takiej sytuacji trzeba udać się na terapię. Dodatkowo podejrzewam, że ludzie wysoko postawieni, którzy nienawidzili siebie bardzo dużo zła w historii wyrządzili.


@etimeel: hmmm, moralnie faktycznie jest to złe i ta osoba jest winna złu, pytanie jedynie czy to
@etimeel: @tygryske: a co do waszej rozkminy to imo istnienie Boga jest istotą samą w sobie. Stąd jest absolutem a więc dla siebie samego nie ma konkretnego celu. Po prostu jego istnienie z metafizycznego punktu widzenia jest jego istotą i tyle.
Samo stworzenie świata też jako takiego celu nie ma, ani nie było stworzone z jakieś tam potrzeby. Po prostu stworzył je z miłości jak i różne żywe stworzenia w