Wpis z mikrobloga

Pamiętacie patusa od "17 lat żyje, a ty mi pietnastaka dajesz" ? No to właśnie wyszedł na wolność. Sąd drugiej instancji jeszcze zmniejszył mu wyrok z 15 na 13 lat ¯_(ツ)_/¯

hipokampOo - Pamiętacie patusa od "17 lat żyje, a ty mi pietnastaka dajesz" ? No to w...
  • 146
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@yggdrasil: co Ty Mirku p--------z w przypadku przestępstw przeciwko życiu i zdrowiu wykrywalność przekracza 90%, a w przypadku samych zabójstw (które mieszczą się w zbiorze powyżej) przekracza 95%
  • Odpowiedz
Kiedy wy się nauczycie, ze sady stosują prawo tylko

@yggdrasil: Widzisz podwójnie i dlatego mówisz do mnie w liczbie mnogiej?

I jeszcze odnośnie

powinien być wykryty już wcześniej i naprostowany

Powinien, ale nie jest i nie będzie. W PL każdy ma na każdego wyje, czy to prywatnie czy to państwowo. Od szkoły do pogrzebu. Tak jak w szkole nauczyciel Cię nie nauczy porządnie bo jest ograniczony programem i g---o zarabia,
  • Odpowiedz
  • 16
@hipokampO_o K---a jak nic zobaczy starego poczciwego Sepechę na ulicy i go zatłucze, tak jak tamtego biedaka. Nauczcie się, że takim chwastom trzeba dawać elektryczne krzesło i mokrą gąbkę, a nie wypuszczać na wolność.
  • Odpowiedz
  • 21
ze powinien być wykryty już wcześniej i naprostowany. Dzięki temu student by nie został ugodzony nożem, a Ty byś nie płacił tyle za wiezienie dla tego człowieka.


@yggdrasil Chcesz przewidywać zbrodnie jak w Raporcie mniejszości czy stosować system punktacji jak w Paradyzji? Jak sobie wyobrażasz typowanie potencjalnych morderców i ich naprostowywanie?
  • Odpowiedz
@yggdrasil: Czy to przekracza twoje zdolności poznawcze, żeby zrozumieć, że jeżeli byłaby kara śmierci to nie ma znaczenia jak są traktowani tacy więźniowie bo i tak nie wyjdą i uja mogą zrobić? Mogą być torturowani psychicznie i fizycznie, pracować w najgorszych warunkach po 16 h dziennie, nie ma żadnego znaczenia bo i tak nie wyjdą i to chodzi, żeby nie doprowadzać do sytuacji w której ktoś usiłujący zabójstwo może sobie
  • Odpowiedz
@dzikdzikdzik: Ok, czyli miejmy na wszystko w------e i zamiast zapobiegać to będziemy reagować. Co z tego, że skażesz morderce na łamanie słoniem czy inną, równie wymyślną karę skoro i tak to nie wróci życia ofierze? Przeciez to jest całkowicie bez sensu.

@Ksieciunio-: Dokładnie to wykrywalność w 2017 przestępstw zakwalifikowanych jako zabójstwa to około 97%, bardzo ładnie. Mi chodzi o stosunkowo niską wykrywalność pospolitych przestępstw, np. kradzieże samochodów to
  • Odpowiedz
@CzaryMarek:
1. Kara śmierci jest droższa niż dożywocie.
2. Kara śmierci nie zmniejsza liczby zabójstw, tylko ją zwiększa.
3. Tortury są nielegalne na terenie UE.
4. Przymus pracy jest nielegalny.
5. To, że tego patusa zabijesz nic nie da, student dalej był w szpitalu i ledwo przeżył. Nie ma to żadnego znaczenia
  • Odpowiedz
  • 0
Przecież taki patus raczej nie jest grzeczny w szkole i nie ma samych piątek. To już zaczyna się w szkole, gnębienie młodszych, drobne kradzieże. Większość morderstw to nie są pierwsze przestępstwa sprawców.


@yggdrasil I byś zrobił?
  • Odpowiedz
@yggdrasil nie wiem czy mnie zrozumiales, to ze ja tez chcialbym zeby resocjalizacja dzialala i zeby ktos tak jak po odwyku smialo nawet po przestepstwach mogl trafic z powrotem do spoleczenstwa. Ale tak nie ma w tym kraju i nie zqlezy to ode mnie. Wiec trzeba dostosowac sie do tych warunkow.
  • Odpowiedz
1. Kara śmierci jest droższa niż dożywocie.


@yggdrasil: ja osobiście jestem zwolennikiem kary śmierci, ale jestem skłonny zastąpić ją dożywociem pod warunkiem że taki skazany do końca życia będzie w--------ł suchy chleb i zapijał gorzką kawą, dzień w dzień, trzy razy dziennie, tak aby mu samemu odechciało się żyć ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@yggdrasil:
1. z przetrzymywaniem przez 30 lat i najdroższymi formami kary śmierci owszem.
2. źródło : instytut danych z d--y
3. nie mówię, że należy kogoś torturować, po prostu mówię, że w przypadku bezwzględnego dożywocia / KS nie ma znaczenia co ktoś przejdzie w więzieniu bo i tak nie wyrządzi już żadnych szkód.
4. kara śmierci też jest nielegalna, dlatego należy to zmienić, o tym pisałem.
5. teraz patus wyszedł i student razem z sędziną będą się zastanawiać czy nie poluje na facebooku na członków ich rodzin, albo na nich samych, do
  • Odpowiedz
@CzaryMarek: Ależ ty bzdury piszesz.

Są całe naukowe opracowania dotyczące skutecznosci kary śmierci, a ty jak typowy wykopek "nie znam się, to się wypowiem". Po co? Skoro nei masz o tym pojęcia?
  • Odpowiedz