Wpis z mikrobloga

Pamiętacie patusa od "17 lat żyje, a ty mi pietnastaka dajesz" ? No to właśnie wyszedł na wolność. Sąd drugiej instancji jeszcze zmniejszył mu wyrok z 15 na 13 lat ¯_(ツ)_/¯

hipokampOo - Pamiętacie patusa od "17 lat żyje, a ty mi pietnastaka dajesz" ? No to w...
  • 146
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

to jest największy problem ponieważ czynnikiem odstraszającym jest nieuchronność kary,


@yggdrasil: Nie za bardzo, przestępczość w Polsce jest najniższa w Europie a w Ameryce wysoka a w Ameryce duża część populacji w pierdlu siedzi.
  • Odpowiedz
@Silver86: Oficjalne dane amerykańskiego departamentu sprawiedliwości mówią inaczej. Właśnie problem z krzesłem elektrycznym jest taki, ze w większości stanów jest trucizna. Z trucizna jest taki problem, ze firma która produkuje jeden z leków używanych do zabijania stwierdziła, ze nie będzie sprzedawać go w USA. Przez co wykonywanie zastrzyków trucizny jest problematyczne. Średni czas spędzony w celi śmierci w USA to ponad 15 lat.
  • Odpowiedz
Między innymi oni są autorami.


@GordonL: prof Sowell napisał prace nt wzrostu przestępczości od lat 60. w USA i była korelacja między lżejszymi wyrokami, a wzrostem poważnych przestępstw i odnosiło się to zwłaszcza do odchodzenia od kary śmierci. Nie żebym był jakoś wielkim zwolennikiem, ale przestępcy wbrew pozorom kalkulują co się stanie jeśli mnie złapią.
  • Odpowiedz
@yggdrasil: Mała szansa? wykrywalność to w zależności od typu przestępstwa to od 50 do 80-kilku %. Przy czym największa jest przy najpoważniejszych sprawach. ( Choć jakby wyłączyć alimenciarzów, to średnia spada do 62% )
Z ciekawostek - w Polsce w 2018 roku zlikwidowano ponad 1200 upraw konopi. Bardziej obstawiałem 200 do 300. A tu taka niespodzianka.
  • Odpowiedz
@yggdrasil: No ale właśnie, ty używasz takich ogólnych pojęć typu "koszty są większe" "jak wynika z badań kara śmierci nikogo nie odstrasza" podczas gdy tak naprawdę masz na myśli :
"koszty są większe przy karze śmierci takiej jak w USA"
"Jak wynika z badań przeprowadzonych w USA, kara śmierci [na model USA] nie pełni funkcji odstraszającej"

Karę śmierci można wykonać jak w Japonii przez powieszenie i wtedy koszty są bardzo
  • Odpowiedz
@Ponc3k: znam kolesia, którego pocięli, i przeżył. Ale wyrok dostali za morderstwo. Dla tego to taka głośna sprawa była i do tej pory jest na studiach prawniczych.
  • Odpowiedz
@yggdrasil: ja tu tylko na chwilę
Chcę pogratulować poziomu i inteligencji. Po kilku latach w Nl i powrocie tutaj mam dreszcze czytając czarymarka i tym podobnych. Cofneliby nas wszystkich do średniowiecza. Założę się, że oni są także za ucinaniem rąk za kradzieże i torturami.
  • Odpowiedz
pobicie ze skutkiem śmiertelnym to nie zabójstwo, żeby nie psuć statystyk


@yggdrasil: Uwielbiam te teorie wyssane z dupy przez #januszeprawa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pobicie ze skutkiem śmiertelnym to nie jest uprzywilejowany typ zabójstwa tylko kwalifikowany typ pobicia. Gdyby nie było takiego przestępstwa w kodeksie karnym, to jego sprawcy nie odpowiadaliby za zabójstwo tylko za pobicie i nieumyślne spowodowanie śmierci.
  • Odpowiedz