Wpis z mikrobloga

Pamiętacie patusa od "17 lat żyje, a ty mi pietnastaka dajesz" ? No to właśnie wyszedł na wolność. Sąd drugiej instancji jeszcze zmniejszył mu wyrok z 15 na 13 lat ¯_(ツ)_/¯

hipokampOo - Pamiętacie patusa od "17 lat żyje, a ty mi pietnastaka dajesz" ? No to w...
  • 146
  • Odpowiedz
@Matemit: Jaki absurd? Oficjalne dane rządowe. Nie porównuj średniowiecza i śmierć za kradzież bez żadnego procesu z cywilizowanymi krajami. Oczywiście kara śmierci w takich Chinach, gdzie nie ma niezawisłych sądów i wykonywana jest praktycznie od razu jest tańsza, tak samo Białoruś. Jednakże Polska to demokratyczne, wysokorozwinięte państwo prawa i nie można porównać go do Chin czy Białorusi...
  • Odpowiedz
@yggdrasil: No właśnie nie daje, czego przykład masz w artykule powyżej, teraz musimy wszyscy drżeć czy skazany był dobrze traktowany, co się z nim stało, co będzie robił, czy znajdzie pracę, czy stał się jeszcze gorszy, kogo zabije, a gdyby była KŚ, to by tego problemu nie było.

Problem w ogóle z KŚ jest jej wykonywalność, w USA dochodzi do 14-15 tys morderstw, a rocznie wykonuje się 10-20 kar śmierci, to
  • Odpowiedz
@yggdrasil: Nie porównuję do Chin czy Białorusi. Nie jestem za tym, żeby z pieniędzy porządnych, a raczej normalnych obywateli trzeba było utrzymywać recydywę czy inną patologię która nie powinna się znaleźć w społeczeństwie. Nie jestem ekspertem, psychologiem zajmującym się resocjalizacją, ani nie mam statystyk. Ale dla każdego oczywiste powinno być, że odsiadka powinna być bardzo drogą przyjemnością. Szczególnie w państwie, w którym #!$%@? się pieniądze na prawo i lewo na bzdurne
  • Odpowiedz
Kiedy wy się nauczycie, ze sady stosują prawo tylko.

@yggdrasil: taaaaaa? Powiedz mi ile trzeba przekroczyć prędkość w zabudowanym aby stracić uprawnienia do prowadzenia samochodu? Z tego co pamietam 50km/h prawda?! To teraz powiedz mi czemu sędzie Juszczyszyn tego prawa jazdy nie stracił? Przecież sady stosuj tylko prawo, a „System jest zły i ziebany w Polsce”( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Jak lekarz się pomyli i przejedzie skalpelem nie tam gdzie trzeba, to też nic się nie zrobi, a szansa na pomyłkę lekarską jest o wiele większa niż na pomyłkę sądową.


@CzaryMarek: Różnica jest taka, że na każdą terapie i zabieg musisz się zgodzić i znasz ryzyko. Wyciągnięcie z łóżka o 6 rano i postawienie przed sądem to trochę inna sytuacja.

Ja na ten przykład wolałbym zostać skazany na KŚ za niewinność
  • Odpowiedz
@yggdrasil: Akurat pogoda ma wpływ na przestępczość i jest to dowiedzione licznymi badaniami.

Researchers found that temperature changes were responsible for 10 percent of fluctuations in the nation’s crime rates >— a 1.7 percent increase in criminal activity for each degree centigrade rise in the temperature. More specifically, the >study found that increased serotonin levels resulting from high temperature likely contributed to increased impulsivity and >a higher risk of crimes.


https://www.zmescience.com/science/weather-crime-connection-04234/
  • Odpowiedz
@Matemit: Ale kara śmierci jest droższa niż dożywocie! Czego nie kumasz. Piszesz o utrzymywaniu patologii, którą chcesz zabijać płacąc za to więcej pieniędzy. Gdzie tu logika? Wytłumaczysz?

To teraz powiedz mi czemu sędzie Juszczyszyn tego prawa jazdy nie stracił?


@masaj: Nie znam sprawy, podeślij uzasadnienie wyroku to będę mógł się do tego odnieść.
  • Odpowiedz
Akurat pogoda ma wpływ na przestępczość i jest to dowiedzione licznymi badaniami.


@CzaryMarek: Przecież nie napisałem, że jest inaczej i jest to oczywiste. Skorpion zabijał podczas złej pogody, bo mniej ludzi było na ulicach. Chodziło mi o to, że do każdej statystyki można się przyczepić. Ty przyczepiłeś się do moich źródeł, a innych nie podałeś. :)
  • Odpowiedz
@yggdrasil:

To mów za siebie, ja bym nie chciał. Jak ktoś wolałby umrzeć to może popełnić samobójstwo. Ludzie niesłusznie skazani jednak tego nie robią...


Popełnienie samobójstwa w więzieniu to nie taka prosta sprawa.

W trakcie rozmowy niesłusznie skazany przyznał, że w więzieniu miał kilka prób samobójczych.

Miałem próby samobójcze. Nawet doszło do czegoś takiego, że ja wisiałem. Wisiałem, tylko mnie współosadzeni odcięli.


https://www.se.pl/wiadomosci/polska/tomasz-komenda-mial-proby-samobojcze-juz-wisialem-aa-QeA6-kkCw-CBvp.html
  • Odpowiedz
@yggdrasil:

Bo nie ma resocjalizacji o czym pisałem.


Zmniejszyć recydywę można też zmniejszając liczbę najbardziej zdegenerowanych osobników w więzieniach (może być tez za pomocą KŚ), którzy nie będą degenerować współwięźniów, przez 25 lat odsiadywania kary.

Wprowadzenie kary śmierci to nawet nie jest zwiększenie kary, to wprowadzenie innej kary.
Jak ktoś dostanie 8 lat i będzie największym zwyrolem w więzieniu, bo kogoś pobił, to warunki środowiskowe są świetne do resocjalizacji.
  • Odpowiedz
ponieważ czynnikiem odstraszającym jest nieuchronność kary, a nie jej wysokość


@yggdrasil: Rozumiem że to takie głupawe uproszczenie i że ty nie tak na serio?

Jak myślisz która kara byłaby skuteczniejsza w odstraszaniu.
a) 50gr za każdorazowe przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h i fotoradary co 200 m na każdej drodze? Wykrywalność 99% - prawie całkowita nieuchronność.
b) 5000zł za powyższe wykrocznie i radary losowo rozmieszczane co 10 km? Wykrywalność pewnie kilka-kilkanaście
  • Odpowiedz
Kiedy wy się nauczycie, ze sady stosują prawo tylko


@yggdrasil: Kiedy ty się nauczysz, że sądy wymierzają takie wyroki, na jakie mają ochotę, bo to od nich zależy czy za potrącenie baby na pasach dostaniesz 10 lat, czy uścisk dłoni prezesa.
  • Odpowiedz
@CzaryMarek: Z jednej strony stawiasz Japonie o skrajnie niskiej przestępczości, w której kara śmierci występuje a później mówisz że tylko w krajach o skrajnie niskiej przestępczości warto się bawić w resocjalizacje w gdzie indziej kara śmierci. Nie masz pojęcia o czym mówisz kolego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Almost_a_wizard: Nie powiedziałem że gdziekolwiek WARTO bawić się w resocjalizacje (rosyjską ruletkę, bo tak to się powinno nazywać).
Napisałem tylko, że społeczeństwa bezpieczne mają tendencje do bawienia się w te rosyjską ruletkę, nie powiedziałem, że to jest dobre.
  • Odpowiedz