Wpis z mikrobloga

Dzieeeń dobry Mirko!
Moje drugie podejście do serowych gofrów, tym razem dodałam mascarpone, różnicy wielkiej nie widzę a fajnie podbija tłuszcz :)
Dodatki na wypasie: chrupiący boczek, czerwona cebula, jalapeno, pieczarki na maśle, jajko sadzone, szczypiorek i pieprz

Chaffle #2

1 małe jajko
1/2 szklanki startego sera
1 łyżka mascarpone
Sól, dowolne przyprawy

Wszystkie składniki dokładnie wymieszać. Dobrze rozgrzać gofrownicę, wyłożyć masę ( opcjonalnie, dla bardziej chrupiącego i serowego efektu końcowego możecie najpierw nasypać troszkę sera potem "ciasto" a na końcu jeszcze troszkę sera), piec do zezłocenia.
Podawać z dowolnymi dodatkami.

Zapraszam również na instagrama ziemniakizostaw
I bloga ziemniakizostaw
Miłego dnia ()

#keto #gotujzwykopem #ziemniakizostaw
c.....i - Dzieeeń dobry Mirko! 
Moje drugie podejście do serowych gofrów, tym razem d...

źródło: comment_jl7xgU7FohzYJq63kVCuUst41iep7PWd.jpg

Pobierz
  • 36
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@Peter_Mountain nie polecam! Robiłam i wychodzi duuuużo gorzej. Nie wiem nawet jak to jest możliwe żeby te same składniki dały tak różny efekt. Na patelni nie są takie chrupiące i smak jajka przebija przez ten ser
  • Odpowiedz
@chixi: No nie wiem, nie wiem. Patelnia to ok 100-200 st. Natomiast dla gofrownicy 200 st. to żaden wyczyn. Ja robię w opiekaczu Bosha to tam jest duuużo cieplej niż na patelni. Gofry robią się ok 5 min.

But I might be wrong
  • Odpowiedz
  • 0
@quidsy poprzednie były z samym jajem, z majonezem to tosty serowe i widzę że ludzie robią też gofry z tego przepisu, jak masz dobrą gofrownicę to możesz próbować imo tamto ciasto jest delikatniejsze i u mnie pewnie skończyłoby się na godzinnym skrobaniu XD
  • Odpowiedz
@chixi: powiem tak: na żadnej diecie nie jestem, zrobiłem to, bo ładnie wyglądało a mam akurat wolny dzień. Mistrzem zdjęć ani gotowania też nie jestem, także tego… ale coś wyszło! ;)

Faktycznie: mega sycące i mega dobre. Dla mnie trochę za bardzo serowe (żółty ser ma specyficzny smak) - następnym razem zmieszam to z większą ilością mascarpone albo z mozzarellą (np. 50/50). Nie miałem pod ręką pieczarek, ale dorzuciłem świeży,
noelus - @chixi: powiem tak: na żadnej diecie nie jestem, zrobiłem to, bo ładnie wygl...

źródło: comment_bRKmNlH4dA8HOOxEaf58ltxgqUZguSW8.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz