Wpis z mikrobloga

Dzieeeń dobry Mirko!
Moje drugie podejście do serowych gofrów, tym razem dodałam mascarpone, różnicy wielkiej nie widzę a fajnie podbija tłuszcz :)
Dodatki na wypasie: chrupiący boczek, czerwona cebula, jalapeno, pieczarki na maśle, jajko sadzone, szczypiorek i pieprz

Chaffle #2

1 małe jajko
1/2 szklanki startego sera
1 łyżka mascarpone
Sól, dowolne przyprawy

Wszystkie składniki dokładnie wymieszać. Dobrze rozgrzać gofrownicę, wyłożyć masę ( opcjonalnie, dla bardziej chrupiącego i serowego efektu końcowego możecie najpierw nasypać troszkę sera potem "ciasto" a na końcu jeszcze troszkę sera), piec do zezłocenia.
Podawać z dowolnymi dodatkami.

Zapraszam również na instagrama ziemniakizostaw
I bloga ziemniakizostaw
Miłego dnia ()

#keto #gotujzwykopem #ziemniakizostaw
c.....i - Dzieeeń dobry Mirko! 
Moje drugie podejście do serowych gofrów, tym razem d...

źródło: comment_jl7xgU7FohzYJq63kVCuUst41iep7PWd.jpg

Pobierz
  • 36
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@chixi: Czy opiekacz nagrzewa Ci się o wiele bardziej niż przy zwykłych tostach? Pytam, ponieważ jestem na carnivore i robiłem chaffle z cheddara, jajka i mięsa mielonego. I nie wiedziałem, że to jest możliwe ale opiekacz mi się przegrzewał tak, że farba zaczęła odstawać. Zastanawiam się czy to po prostu efekt mięsa mielonego i tego, że jest bardzo wodniste.
  • Odpowiedz
  • 0
@ameneos nawet nie chce mi się tego czytać. Fajnie że masz szklaną kulę lepszą niż moja i lepiej wiesz jak się odżywiam, jaki jest mój stan zdrowia, dlaczego i jak długo odżywiam się tak jak się odżywiam itd ( )
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@chixi: mi z gofrownicy zupełnie nie wychodzą, są twarde i suche, a jak chce wyjąć wcześniej, to się rozwalają po płytkach. Z patelni z kolei wychodzi mi przepyszne i ciągnące w środku, z trzech składników: mozarella, jajko, odrobina mąki kokosowej
  • Odpowiedz