Wpis z mikrobloga

  • 184
Tak się nas robi w balona moi drodzy. Odbiór odpadów zmieszanych i bio. Wszystko do jednej śmieciarki, nie było w środku drugiej komory pofatygowałem się sprawdzić. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Ludzie segreguja BIO, poświęcają swój czas a tu jak pięścią w ryj.
#ekologia #smieci #ustawasmieciowa #segregacjaodpadow #zalesie #boldupy
roszej - Tak się nas robi w balona moi drodzy. Odbiór odpadów zmieszanych i bio. Wszy...

źródło: comment_QtR0l5ldavSa5AUqYAhnwHbtRFmhRrZX.jpg

Pobierz
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@starypijany123:
A Ty jak grzeczny piesek segreguj, bo Pan Panstwo kazal :)
Takich ludzi im trzeba, plac wiecej, segreguj, przyjedzie firma pana mietka znajomego radnego i zarobi zamiast 100tys miesiecznie to 300tys miesiecznie, a za dwa lata dziwnym trafem skladowisko splonie :-)

A Ty segreguj...
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 28
@roszej: Przerzucanie segregacji na miliony obywateli, żeby w malutkich koszach segregowali śmieci, zamiast wielkoskalowych sortowni, w których znacznie łatwiej jest segregować z tego co przyjeżdża w hurcie, to zawsze był kretynizm i jedyne kto na tym zarabia, to właściciele takich sortowni, bo za darmo mają wstępnie posegregowane śmieci, więc spadają im koszty choćby pracowników.
  • Odpowiedz
@roszej: masz wyjaśnienie:

Świadomość społeczeństwa budowana jest latami a linię sortowniczą można postawić w kilka tygodni. Ekonomicznie nieopłacalne jest tworzenie systemu zbiórki, skoro społeczeństwo nie jest jeszcze nauczone z niego korzystać. W efekcie pojawiają się naganne, lecz czasowo konieczne praktyki zbierania odpadów do jednej komory. Jest to wynik znajdowania się w okresie przejściowym między rozpoczęciem tworzenia odpowiednio dużej świadomości ekologicznej a osiągnięciem sytuacji, w której bardziej specjalistyczne systemy odbioru stają
  • Odpowiedz
@roszej: Ja od kiedy sprawdzają kosze na odpady mieszane i dostałem (niesłusznie) kilka kartek, że nie segreguję to w---------m co się tylko da do papier/plastik xD
  • Odpowiedz
@dzafel: no jest to nawet dla mnie zrozumiałe, ale hajs kasują "już". Na "domkach" segregacja w moim mieście jest pewnie od 20 lat bo tam było to skonstruowane w ten sposób, że opłata była za sztukę pojemnika odpadów zmieszanych natomiast segregowane były odbierane za darmo. Opłacało się więc segregować bo było zwyczajnie taniej.
  • Odpowiedz
@roszej: nie rozumiem, teraz też jest taniej za segregowane. A że kiedyś niby miałeś to za darmo to tylko potwierdza to co zacytowałem wyżej - już 20 lat temu próbowali ludzi zacząć uczyć segregowania przez zaoferowanie odbioru takich śmieci bezpłatnie, a opłaty zaczęli wprowadzać stopniowo jak się społeczeństwo już trochę nauczyło.
  • Odpowiedz