Wpis z mikrobloga

Do mirków którzy się budowali, albo przynajmniej są w temacie.

Ile może kosztować SSO (z dachem) takiego domu?
https://www.budowadomusystememgospodarczym.pl/projektdomu/projekt-domu-z-poddaszem/

Podoba mi się ten projekt ze względu na swą prostotę... ale wolałbym wiedzieć jakiego kosztu roboty się spodziewać :)
W 150k pod klucz nie wierzę, bo to nie jest możliwe.

SSO do stanu pod klucz chciałbym już wyciągnąć samodzielnie własnymi rękoma.

#budownictwo #budowadomu #budujzwykopem
  • 13
@g__k ciężko ustawić ten budynek względem stron świata. Nie wiem ile sypialni potrzebujesz, ale na górze sa dwie spore sypialnie, a na dole dodatkowa w dodatku z garderobą. Mało kto korzysta z tej dodatkowej na dole, przeważnie jest to pokój gościnny vel gabinet. Nie zrozum mnie źle, ten projekt dla niektórych osób może być odpowiedni. Wszystko zależy od wymagań inwestora. Moim zdaniem z projektu można wyciągnąć więcej. Wyciągnąć znaczy uzyskać tym samym
@haxxx: @sidien: Generalnie to ma byc dom na weekendy na wsi. Nie bede w nim mieszkal, z grubsza uklad mi pasuje (mam juz drugie wlasne mieszkanie wiec wiem czego potrzebuje :)). Zaleta tego projektu jest to, ze wewnatrz nie ma scian nosnych, slupow itd. Mozna roznie to zaaranzowac. Mi na pewno potrzeba spizarni gdzies na dole, wychodzi ze kosztem tej duzej lazienki ktora jest zbedna (rownie duza na gorze)
@g__k bez robót przy oknach i na dachu do zrobienia oczywiście.

U mnie za prace ziemne, całą murarkę pracę przy stropie zawołała ekipa 34k.
Ale budynek 13x10 więc dużo większy