Wpis z mikrobloga

nie wiem, mam życiu łatwiej bo mam żonę


@bardzospokojnyczlowiek: I nie gotujesz - ale komentujesz ile powinno trwać ugotowanie obiadu, no #!$%@? ;D

Koniec końców sam obiad z posprzątaniem nie powinien zająć więcej niż godzinę.


@bardzospokojnyczlowiek: No więc pisałem, że najprostsza opcja to 1h. Ale też codziennie nie jesz makaronów, dodaj jeszcze do gotowania śniadania i posiłki do pracy, wyjdzie serio sporo czasu.
  • Odpowiedz
Jezu co za szambo i własne poniżenie xD
"Można się przyzwyczaić" i tyle o waszej mentalności niewolniczej xD

Nigdy nie sądziłem że ten tekst komediowy będzie żywy do dnia dzisiejszego:

- Ja to proszę pana mam bardzo dobre połączenie.
  • Odpowiedz
czyli gotujesz i zajmujesz się domem (cokolwiek to jest, poodkurzanie raz w tygodniu i wrzucenie ciuchów do pralki? xd) jakieś 5-6 godzin codziennie?


@BrakPomysluNaNick: Zakładamy, że zaczynasz pracę o 10 i pracujesz do 18.

Powiedzmy, że musisz wstać o 8 rano. Zbierasz się i idziesz do pracy na 10. Z pracy wychodzisz o 18. Dojazd i zakupy po drodze i masz 19. Do 20 ogarniesz jedzenie i kąpiel. Pasuje zrobić
  • Odpowiedz
  • 3
@V3ntu Zazdroszczę Ci, w ciągu 20 minut jesteś w stanie wstać, wykąpać się, wysuszyć, umyć zęby, przygotować i założyć ubranie, zrobić i zjeść śniadanie. Obiadów oraz kolacji nie jadasz, a zakupów nie robisz.
  • Odpowiedz
  • 0
@gucias myje się zawsze wieczorem (z wyjątkiem lata) a śniadanie jadam w pracy. Najczęściej mam już gotowe. Umycie zębów i ubranie się to jest mniej niż 20 minut. Zazwyczaj wliczam w te 20 minut dojście na przystanek. A gotowanie to około 2h dziennie z uwagą, że robię je na 3-4 dni. Zakupy robię raz w tygodniu więc tego nawet nie liczę. Najczęściej w sobotę gdy wracam ze studiów.
  • Odpowiedz
No to zostały Ci właśnie 3 godziny wolnego. Wspaniałe życie.


@Reiter: powiedz, kiedy w historii świata ludzie mieli więcej wolnego? Kiedy mogli sobie pozwolić na dwa dni wolne w tygodniu? Na 2-tygodniowe wolne w czasie roku (i to nieraz dwa razy, bo w grudniu też można przy okazji świąt pokombinować z wolnym).
Tak,mamy wspaniałe życie. Nie idealne, ale całkiem niezłe.
  • Odpowiedz
Czyli tak jak powiedział już ktoś, w tygodniu jest czas na jedną grubszą aktywność po pracy i to wszystko.

Raczej nie połączysz siłowni, nauki, życia towarzyskiego, relaksu przed kompem, tv, książką i prac domowych na raz.


@wisniowy_smak: czyli przy wolnych weekendach, masz 3-4 dni na dłuższą aktywność - kino, książka, znajomi, wyjazdy. To mało?
  • Odpowiedz
@Jestem_Tutaj: mozna sobie znalezc prace moze nie 5 min ale max do 30min od domu. mozna znalezc prace zdalna calkowicie lub 2-3 razy w tyg.dodatkowo jak sie nie chce placic za benzyne to mozna tez negocjowqc samochod firmowy. Mozliwosci jest duzo tylko trzeba chciec.
  • Odpowiedz