Wpis z mikrobloga

@Hawthorne
Tylko podczas głębokiej fazy snu mózg oczyszcza sie z toksyn metabolicznych. Zaniedbanie snu może doprowadzić do chorób "psychicznych" takich jak Alzheimer na przykład. Odpoczynek i sen nie powinny być zaniedbywane żadnym kosztem.
  • Odpowiedz
4. Rozumiem że z tych 4 godzin gotujesz i sprzątasz każdego jednego dnia 3,5?


@BrakPomysluNaNick: 1h na zakupy, 1h na gotowanie (mówimy o lightowych obiadkach typu makaron), 30 minut na sprzątanie (naczynia plus ogarnianie kuchni po obiedzie) - zostaje 1,5 h dla siebie, o ile nie musisz zrobić czegoś dodatkowego. A weź tylko spróbuj mieć taki głupi pomysł jak rozwój zawodowy ;). Albo spróbuj spędzić ten czas z drugą połową.
  • Odpowiedz
  • 1
@Jestem_Tutaj
za czasów studiowania i pracy jednocześnie (w tym 5 godzin na dojazdy) nawet spanie 5 godzin to był wyczyn.
- wyprowadź się z zadupia - no spoko, ale muszę na to najpierw zarobić, a zarabiałam 8 zł/h na niepełny etat i nawet na pokój nie było mnie stać, a akademik odpadał bo niby za blisko mieszkam
- zmień pracę - no spoko, ale nikt mnie do lepszej nie przyjął bez
  • Odpowiedz
@johny-kalesonny: ciekawa jestem, jakie zakupy robi sie codziennie, ze zajmuje to godzinę. Prowadzisz jakiś pensjonat albo agroturystyke? W godzine to ja ogarniam sobotnie zakupy w Auchan na cały tydzień i trudno mi sobie wyobrazić chodzenia po sklepie spożywczym przez godzinę codziennie po pracy.
  • Odpowiedz
@domsidomsi: Zakupy w biedronce co dwa dni, dodajemy do czasu czas potrzebny na dojazd do sklepu. Kupuję artykuły na obiad, śniadanie i dwa dodatkowe posiłki dla dwóch osób, czasami jakiś alkohol i przekąski jak robimy posiadówę. Wychodzi 1h luźno

brzmi idealnie, czemu nie sprobojesz?


@violentj: Bo nie mam kapitału w formie spadku po rodzicach ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@violentj: Prześledź losy większości przedsiębiorców zamiast gadać głupoty. Ile masz oszczędności? Jak długo zajmie Ci uzbieranie 300-500k? Dostaniesz preferencyjny kredyt na biznes? Masz pomysł na biznes? Masz kwalifikacje i czas?

Nie? To o czym innym chcesz porozmawiać?

@bardzospokojnyczlowiek: I jak długo robisz obiad, licząc ogarnianie kuchni? I czy to jest po prostu ugotowanie makaronu i wylanie na niego słoika?
  • Odpowiedz
@johny-kalesonny: nie wiem, mam życiu łatwiej bo mam żonę, więc praca się dzieli na dwa. Ale zrobienie sosu to ile - 30 minut? Makaron gotowany w międzyczasie, część rzeczy można posprzątać w czasie kiedy mięso się smaży. Koniec końców sam obiad z posprzątaniem nie powinien zająć więcej niż godzinę.
  • Odpowiedz