Wpis z mikrobloga

Na zachodzie do szpitali sprowadza się tomografy, rezonanse albo jakiś inny specjalistyczny sprzęt. W Polsce sprowadza się relikwie świętych. Świętokrzyskie Centrum Onkologii w Kielcach pozyska wkrótce trzecią relikwię. W kaplicy w ŚCO są już relikwie ojca Pio i Jana Pawła II, a na Walentynki chorzy będą się mogli dodatkowo pomodlić o zdrowie do fragmentu kości świętej Faustyny.

#neuropa #bekazprawakow #bekazkatoli #polska #ciekawostki #medycyna #nauka #heheszki
saakaszi - Na zachodzie do szpitali sprowadza się tomografy, rezonanse albo jakiś inn...

źródło: comment_p6ltKPBOmJB5b8O0L3mEhhiIUFow6I8x.jpg

Pobierz
  • 48
@caslin a ja mam problem, że mój dziadek zmarł w szpitalu, po potrąceniu przez pijanego milicjanta, a chirurg był tak #!$%@? że się ledwo stał na nogach. Tylko co to zmienia? Nic. Wszyscy wymienieni w tej historii spadli z już z rowerków (mój dziadek dosłownie).
@pcstud: Czekaj czekaj, przecież relikwie mają różne stopnie i pamięć świętości jak woda w homeopatii.

"relikwie III stopnia to przedmioty, które stały się relikwiami poprzez dotknięcie właściwych relikwii - pierwszego lub drugiego stopnia. Mogą to być na przykład rzeczy potarte o część ciała zmarłego świętego lub dotknięte przez samego świętego w trakcie życia."
@saakaszi wiesz może jaki jest koszt sprowadzenia takich relikwii do do kaplicy? Zakładam, że podobny do sprowadzenia rezonansu skoro zestawiasz razem.
@saakaszi: pomijając aspekt że to religijne wielobóstwo i kościół robi to #!$%@?.. z logiki. To jakim trzeba być szurniętym, żeby wziąć kawałek trupa i się do niego modlić. Niby XXI w. a tu takie kwiatki...