Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Nie mam zamiaru mieć dzieci w przyszłości. Obecnie mam 20 lat i wiem, że się to nie zmieni. Tak do 28. roku życia chcę pobawić się w seks w krótkotrwałych związkach/z koleżankami, a potem znaleźć sobie jakąś fajną kobietę i mając już jako takie zarobki, podróżować, inwestować itd.
Nie mam pojęcia po co dorośli ludzie decydują się na dzieci... Nie lepiej inwestować w siebie, pić drogie alkohole, chodzić do drogich restauracji, robić sobie wypady za granicę, zamiast w wieku 27-50 lat wydawać ogromną ilość kasy oraz tracić ogromną ilość nerwów i czasu na opiekę nad dziećmi? Ktoś mi odpowie na proste pytanie: JAKI JEST TEGO SENS I DLACZEGO LUDZIE SIĘ NA TAKIE COŚ DECYDUJĄ???
#przegryw #przemyslenia #zwiazki #seks #pytanie #rozowepaski #niebieskiepaski #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow #gownowpis

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: [Wyjazdy studenckie - bogata oferta przez cały rok](https://st.pl/$xvynkdla)
  • 20
@AnonimoweMirkoWyznania: moi znajomi też byli tacy pewni w wieku 20 lat, a teraz 30 lat i wszyscy już świadomie dzieciaci lub starający się
Nie wiem, może ktoś chce zostawić jakiś ślad po swoim istnieniu w postaci potomków którzy będą mieli potomków. Daje to iluzję że nasze istnienie miało trochę znaczenia
OP: @Korax: Znowu to samo.., jesteśmy czymś więcej niż zwierzętami, a sprowadzanie sensu naszej egzystencji do rodzenia dzieci to dla mnie jest jakieś kuriozum...
@JimNH777: Akurat nie mam nic przeciwko takiemu rozwiązaniu. Z tym, że to jest dużo mniejsza odpowiedzialność, dużo większa swoboda, mniej czasu potrzebnego na opiekę i... większa przyjemność.
@Cyfenotryna: @PyraPrzeznaczenia: A konkretnie dlaczego takie podejście jest złe? Nie zmuszam żadnej dziewczyny do niczego więcej,
@AnonimoweMirkoWyznania: bo jesteś jeszcze gnojkiem, co ma szambo we łbie, ale za nic nie jesteś w stanie tego zrozumieć na tym etapie - i jeżeli ktoś Ci powie ze jesteś jeszcze głupawym podlotkiem to będziesz się rzucać. Nie masz jeszcze pojęcia o życiu, a za pare lat jak dojrzejesz...to ci się zmieni. Zrozumiesz jak będziesz miał wizje potomstwa. Zrozumiesz ze nie żyjesz tylko dla siebie, albo inaczej: życie tylko dla siebie
@AnonimoweMirkoWyznania:
Gówniana zarzutka, ale w sumie mogę odpowiedzieć. Odpowiedź na bazowym poziomie.
1) instynkt rozrodczy;
2) dla religijnych (przynajmniej religii monoteistycznych) - imperatyw religijny;
3) dla areligijnych jedyna faktyczna szansa na nieśmiertelność, dlatego, że żyjesz w swoim potomstwie; to krew z twojej krwi.

Odpowiedź na bardziej zaawansowanym poziomie.

W wieku 20 lat takie infantylne postawy jak Twoja są dość powszechne, ale w pewnym momencie każdy w miarę inteligentny człowiek dostrzega, że
@AnonimoweMirkoWyznania Dla nas samych wydajemy się czymś więcej. Ale na pytanie czemu chcemy mieć dzieci jest to odpowiedź - bo biologicznie po to istniejemy. Mechanizmy naszego zachowania też są pod to zaprogramowane. Chormony które w dużej mierze nami steruja, ciała które są inkubatorami itp. Może się to nam nie podobać ale biologicznie taka jest prawda. Nawet kościół uważa że głównym celem małżeństwa (związku dwóch osób) jest prokreacja. Oczywiście ludzie są w stanie