Wpis z mikrobloga

Akurat wczoraj gadałem na ten temat z kolegą z Rosji i mówił, że osoby chwalące Rosję nigdy w niej nie mieszkały ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@erni13: a czy osoby narzekające na Rosję meiszkały w EU? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ogólnie Rosja to może nie kraj moich marzeń, ale jest ciekawy; aczkolwiek jeżeli eurorobak ma gdzieś uciekać, to tylko USA > wtedy też przestanie
@xionze: nie mówiłem, że do życia, aczkolwiek byłem na Białorusi 2x, oczywiście turystycznie, w tym roku jadę 3 raz... nie jest tam tak źle, jak nasi chcieliby to widzieć, ale też nie jest tak dobrze, jak mówi propaganda ;] - mimo wszystko postawa ludzi duzo tam robi, jacyś tacy dużo szczęśliwsi, niż my.

Mają mniej, ale to nie taki przeskok jka np PL-UKR.

Natomiast Rosja - kraj kontrastów. Trzeba mieć twardą
co jakiś czas pojawia się artykuł o uciekających rodzicach np ze Szwecji.


@wioslarz-umyslow: XDDDDDDDDD kilka osób, które "uciekły" ze Szwecji do Polski z pewnością przebija tysiące ludzi podróżujących w drugą stronę. A w tej zamianie Rosji na Polskę nie chodzi o to, że w Polsce jest jak w Rosji, a o to, że narzekacze na lewacką Unię jakoś chętnie wyjeżdżają do ciapatej Anglii na zmywak albo pedalskiej Holandii zbierać pomidory.
@adibor: nie wszyscy wyjechali - to raz.
dwa- cześć wyjechała do usa, a trzy - część ustatkowała sie w Polsce. To dość skomplikowane, bo sam narzekam na UE (prócz m.in. Schengen), ale teraz, mając 30+ na karku nie wyobrażam sobie wyprowadzki do USA i zaczynania od nowa - nie mówię, że się nie da, ale w tutaj żyje mi się dobrze.

Natomiast co do wyjeźdzających na warzywa, to najczęściej ludzie, którzy
@Student_AWAS: Przecież USA jest fatalnym miejscem do życia - jeżeli nie zarabiałbyś w okolicach 100k$ rocznie (a nie zarabiałbyś, bo 90% osób w USA zarabia mniej niż 100k rocznie źródło ), to miałbyś tam raczej ciężko. Ukryte opłaty są ukryte w prawie każdym produkcie i usłudze, sklepy nie podają nawet cen końcowych (z podatkiem). A spróbuj jeszcze zachorować na coś poważnego i odkryj, że tego nie ma w Twoim ubezpieczeniu...
@johny-kalesonny: takie pierdu, pierdu. Nie chce mi się na ten temat dyskutować, dla mnie USA to był/jest raj i kraj z którego powinniśmy czerpać inspiracje.

Cała ta "dobroć" europy, czyli emerytury i universal health care niedługo złamią sie jak domek z kart, ale na razie - Euro.
Póki co, to jest odwrotnie. USA jest zacofane i większość rozwiniętych krajów implementuje publiczną służbę zdrowia.


@johny-kalesonny: xD xD xD xD xD


Zacofana to jest ta komusza europa, ale fakt, że widmo komunizmu rozlewa się po świecie :( - nota bene to programy jak medicare dla biedoty windują ceny opieki w usa.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 14
@Student_AWAS: Rosja jest normalna tylko w Petersburgu i Moskwie, wszędzie indziej ludzie żyją na skraju biedoty. Najniższa krajowa mniejsza niż w Polsce, ceny za cokolwiek wyższe bądź takie same. Transport publiczny nawet w Moskwie to kpina, #!$%@? autobusy, marszrutki (XD). Jedyna rozwinięta forma transportu są koleje i metro o którym i tak pomarzyć mogą osoby z niepełnosprawnościami. Rosja to mocarstwo ale tylko na papierze.