Wpis z mikrobloga

@Wojak90: idealny niewolnik, nawet wypłaty nie oczekuje. Nie ma co się dziwić że rynek pracy wygląda jak wygląda skoro sami pracownicy siebie nie szanują.
  • Odpowiedz
@PossessedPriest: Można zarobić dużo jeśli się coś potrafi, a nie stoi przy maszynie i cały dzień wciska zielony guzik. Pracuje w firmie gdzie robimy elementy po kilka sztuk, zapomnij o seryjnej produkcji. Dostajesz kawałek żelastwa, rysunek i radź sobie sam. Nie ma u mnie w pracy operatora który zarabia mniej niż 5k netto, niektórzy zarabiają ponad 10k.
Słysząc CNC masz w głowie wyobrażenie, że tylko seryjna produkcja wiąże się z tym
  • Odpowiedz
@Bushido90: umowa o prace na etat 168h czy lewizna lub na działalność +200h miesięcznie?
Musicie frezować jakiś aerospace albo cos podobnego w egzotycznych materiałach z #!$%@? ciężkimi tolerancjami bo inaczej nie uwierzę w te 10k netto. Nawet jeśli, to wyjątek potwierdza regułę, takich firm gdzie można zarobić jest zaledwie garstka
  • Odpowiedz
@Wojak90 Jajakies 10 lat temu chodziłem po warsztatach samochodowych i pytałem czy mogę pomagać w piątki i soboty bo chce się czegoś nauczyć. To było i nadal jest moim hobby. Wtedy jeszcze chciałem pracować w warsztacie ale poszedłem w innym kierunku. Nigdy na tym nic nie zarobiłem chociaż mogłem.

@NewEpisode czy ja też byłem niewolnikiem?
  • Odpowiedz
@waskizlo: Działalność, ale nie tak jak sobie wyobrażasz. Warunki mamy prawie jak na etacie, normalnie 26 dni płatnego urlopu, 5 dni płatnego chorobowego, święta państwowe wolne, nawet "wczasy pod grusza" i nawet wigilię mamy wolna ;) Pracujemy normalnie po 8 godzin, ale jak się zmiennik rozchoruje czy ma wolne to po 12.
Robimy formy do opakowań PET, głównie do butelek. Tolerancję mikronowe, ale żadnych kosmicznych materiałów, 80% różnych stopów aluminium, 20%
  • Odpowiedz
@Bushido90: 5 dni chorobowego i wigilia wolna, no popacz Pan jacy łaskawi.
Śmiać mi się chce troche bo też tak pracowałem na działalności, wszystko pięknie dopóki znajomy z pracy się nie rozchorował tak porządnie, pare miesięcy po operacji niezdatny do użytku. W takiej sytuacji dostajesz chorobowe od „najniższego zusu” i elo trzymaj się ciepło. Po takiej absencji też były zgrzyty żeby go „przyjąć” z powrotem bo firma se już poradziła bez
  • Odpowiedz
@waskizlo: Jak wykazujesz takie zarobki to z kredytem nie ma problemu. Właśnie spłacam mieszkaniowy, który wzialem w tamtym roku. Zresztą kto Ci da takie warunki na działalności jak ja mam?
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
Swoją drogą ciekawi mnie reakcja wykopu gdyby jakiś pracodawca napisał że szuka kogoś kto chce włączyć się do branży, totalnego świeżaka bez żadnej wiedzy, ale to będzie darmowy staż, na 3 zmiany na produkcji. Byłoby szkalowanie i memy z nosaczem czy jednak pochwały za szansę dla świeżaka? ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Wojak90: Cała branża i robota niby fajna ale jednak nie do końca . Na tych wszystkich grupkach towarzystwo wzajemnej adoracji prawie jak w transporcie xd I sakramentalne wypominanie że wciskacze guzika a on to fachowiec bo bazę potrafi złapać i program na parę otworów zrobić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Android
  • 2
@Ciostek937 ototo :) Skrytykuj ta prace to od razu jestes zielonym guzikiem, nic nie umiesz i toczysz śrubki albo gabarytujesz materiał od zderzaka. Strasznie mnie to irytuje, a już w ogóle jak cześć operatorów uważa się za elitę (serio, było paru takich dla których ta praca to sens istnienia we wszechświecie), a prawda jest taka, że każdy może się tym zajmować, po niedługim przeszkoleniu. Jak to powiedziałem jednemu to mało się nie
  • Odpowiedz