Wpis z mikrobloga

Hej Mirki! Jak wyglądają wasze doświadczenia z półmaratonem? Na jakie biegi warto się zarejestrować? W tym roku zapisałem się na półmaraton, który odbędzie się w Gdyni podczas mistrzostw świata. Oprócz tego biorę udział w Katowickim Wizz Air półmaraton. Zastanawia mnie jakie biegi są naprawdę godne polecenia jeżeli chodzi o atrakcyjność trasy czy pakiety startowe.

#bieganie #polmaraton
  • 19
@Igielny: ja biegam tylko jeden w roku, bo polowka to dla mnie najbardziej obciazajacy dystans z mozliwych. I wybieram slezanski ktory jest very, ale koliduje w tym roku jest tydzien przed gdynia, gdzie przez medal i status pcha sie kto tylko moze.

Nocna polowka we wroclawiu w czerwcu jest zawsze mocno oblegana, glownie przez klimat. Ale nie wiem czy sa jeszcze miejsca na ten rok.
@Igielny: Ja od siebie polecam Półmaraton Radomskiego Czerwca '76. Mega niska opłata startowa, ciekawa trasa i bogaty pakiet startowy. Jedyny minus, że bieg odbywa się w czerwcu i zawsze jest mega upał. Już 3 razy poległem na tym biegu właśnie przez pogodę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Igielny: Lokalnie u mnie Półmaraton Jurajski - dla odmiany poza miastem, po wioskach, dolinkach (ok, Będkowskiej) i z widokami. Upał gwarantowany, chyba tylko raz przez 15 lat nie było lampy. No i trasa trudna, ~350 metrów przewyższenia. Natomiast miejscowa ludność wystawia własne bufety z wodą czy kompotem, straże ogarniają zraszacze itp.
@Igielny: Półmaraton Poznań. Bardzo szybka trasa, wybitnie dobra organizacja imprezy i fajne pakiety startowe. Start oczywiście w falach, pacemakerzy, mnóstwo uczestników i kibiców. Na trasie banany, czekolada, dekstroza i różne napoje. Do końca lutego chyba jest całkiem tanio - poniżej stówki. Dla mnie to prawdziwy wzór dużego, miejskiego biegu.
@HansLanda88: bo trzeba zapitalac na granicy mozliwosci i to dosc dlugo.
Na 10km lecisz te 40min+, cisniesz ale czasowo wychodzi znacznie krocej niz na treningach.

Na maratonie nie dasz rady leciec z takimi predkosciami jak na polowce, no i mozna sobie kombinowac strategiami typu negativ split, masz czas na ewentualne zmiany zalozen itd. Tempo jest zblizone do typowych treningow, oczywiscie mowie o amatorze.

A polowka to taki miks, lecisz szybciej niz
Lokalnie u mnie Półmaraton Jurajski - dla odmiany poza miastem, po wioskach, dolinkach (ok, Będkowskiej) i z widokami. Upał gwarantowany, chyba tylko raz przez 15 lat nie było lampy. No i trasa trudna, ~350 metrów przewyższenia. Natomiast miejscowa ludność wystawia własne bufety z wodą czy kompotem, straże ogarniają zraszacze itp.

+: Igielny, atizylak +1 inny


@mucher: potwierdzam bo biegałem w tamtym roku, w tym też mam zamiar.
@PurpleHaze: Kurde to ja mam dokładnie na odwrót. Połówka to najłatwiejszy dystans - nie lecisz w trybie umierania od startu czy od połowy jak na 5/10 km, nie lecisz też w trybie umierania przez jakąś godzinę jak na maratonie.
@mucher: ja jestem za stary na bieganie 5 czy 10 juz ( )
Niestety zaniedbalem prace nad predkoscia, na rzecz wytrzymalosci i aktualnie mam bardzo liche wyniki na 5km. Wiec nawet na takie zawody sie nie zapisuje, a treningowo w trupa nie latam. Ale wlasnie u mnie wychodzi to, ze na kotszych dystansach psychicznie mi lepiej idzie, bo wiem ze zaraz koniec. Co innego zarzynac sie