Wpis z mikrobloga

Ostatnio ktoś wrzucał swoje wyliczenia dot. kosztów życia w małym mieście.
Dzisiaj mamy rodzinę 2+2 w Warszawie. To są koszty stałe, nie obejmują rzeczy typu jedzenie, ubrania, chemia, kosmetyki czy szeroko pojęta rozrywka. Życie jest na zadowalającym poziomie, ale dopiero teraz jak zrobiłem tą kalkulację i zebrałem wszystko do kupy to dotarło do mnie jak drogie jest życie....
Ciekawi mnie jak inni w dużych miastach?

#jaktoogarnac #warszawa #rodzina #oswiadczenie #pieniadze #
Kogutt - Ostatnio ktoś wrzucał swoje wyliczenia dot. kosztów życia w małym mieście.
...

źródło: comment_XNVy32G1G8IlQnVzSdu53bjgknnUz43M.jpg

Pobierz
  • 468
  • Odpowiedz
  • 74
@peszmerd coooo? To weź z dwójką dzieci #!$%@? komunikacja w zimę. Dla studenta albo ludzi bez dzieci komunikacja jest ok ale jak masz wózek albo dzieciaka poniżej 6 lat to zapomnij o jeździe komunikacja.
  • Odpowiedz
@Kogutt mam mniej. Rata mniejsza ale czynsz 2x taki. Gazu nie mam ale prąd jest. Auto służbowe to nie mam kosztów teoretycznie. Drugie prywatne to groszowa sprawa bo żona mało jeździ. Ubezpieczenia nie mam bo 2os na UOP Pakiet sportowy mam z pracy karnet za 69zeta. Telefon służbowy jako prywatny ale jest internet. Jak. Liczyłem to koszty stałe mam. Koło 5.5k Żarcie to że 2-3k miesięcznie
  • Odpowiedz
@Kogutt: no tak, to podjąłeś dobrą decyzję jeśli miałeś jak to udźwignąć. Wiesz, Twoje zycie de-facto nie jest "drogie", po prostu dużo nadpłacasz, to normalne, że Ci nadwyręża budżet, ja swojego czasu ściągałem 25% swojej pensji netto w ramach programu kupna akcji mojego pracodawcy i to też mi jechało po budżecie, ale in the end opłacało się ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Kogutt:
Przedszkole 180zł? to za darmo.

czynsz (a w nim woda i ciepło jak rozumiem) - 480zł? Też za darmo.

ubezpieczenie na życie 417? Niewielkie, ale to zależy od modelu.
  • Odpowiedz