Wpis z mikrobloga

51 lat temu urodził się Dave Grohl - perkusista, gitarzysta, wokalista, kompozytor.
Grał w Scream i Nirvanie. Założył Foo Fighters. Bębnił dla Iggy’ego Popa, Paula McCartneya, The Prodigy, Tenacious D ,Queens of the Stone Age, Them Crooked Vultures i wielu innych. Muzyczny geniusz i najmilszy człowiek rocka.

#muzyka #rock #nirvana #foofighters
Pobierz galmok - 51 lat temu urodził się Dave Grohl - perkusista, gitarzysta, wokalista, komp...
źródło: comment_E5jOfbTPehrjDZCC201Bb2PNCeRK2SQM.jpg
  • 37
nie zrozumiem fenomenu Foo Fighters


@Toszeron: Myślę że to nie kwestia rozumienia, tylko gustu. Osobiście lubię ten typ muzyki, mocno odwołujący się do lat '80 i '90. Mocno melodyjne, trochę radiowe. Z fajnym, dość ciepłym wokalem i w miarę czystymi gitarami.

Edit: btw, tego epizodu Ricka Beato nie oglądałem. Dzięki.
@Toszeron:

nie zrozumiałem i nie zrozumiem fenomenu Foo Fighters.

a jak wytłumaczyć fenomen Nirvany?

Fenomen FF nie opiera się na warstwie muzycznej. Grają fajnie, przyjemnie, ale nawet w kategorii "grunge" znajdziemy kilka "lepszych" zespołów, serwujących bardziej złożoną i wysublimowaną muzykę. Ale... znowu nie o to w tym chodzi. Aby przebić się do słuchacza, przebić się do rozgłośni radiowych, przebić się do mainstreamu wcale nie należy grać "najlepszą" muzykę w gatunku, ważne
większość elementów kultury gdzie w gre wchodzi kreatywność zostało stworzone pod wpływem różnych substancji


@Kamil_O: Ja #!$%@? ale wysryw. Jedyne co można mieć pewność, to że ty zostałeś stworzony pod wpływem różnych substancji, głównie Żołądkowej Czystej. xD