Wpis z mikrobloga

  • 399
Codziennie pracuję na sprzęcie zakupionym dla szpitala przez WOŚP - robię USG, opiekunki przywożą pacjentów na łóżkach przeciwodleżynowych. Na neonatologii są inkubatory i inny sprzęt od Orkiestry.
Dziś jest dzień, gdzie możemy pomóc w tej wielkiej akcji. Nikomu tego nie życzę, ale los sprawia, że nieraz z tego sprzętu możemy skorzystać i my.

#wosp #polska #medycyna #sluzbazdrowia
  • 29
  • Odpowiedz
Tak z ciekawości - wiesz może, jaki procent budżetu stanowiłby sprzęt os Orkiestry, gdyby musiał kupić go szpital w ktorym pracujesz?


@boubobobobou: tak z ciekawości to dlaczego nie kupuje tylko na gównie trzeba pracować albo nie ma żadnego sprzętu bo nie ma pieniędzy i #!$%@??
  • Odpowiedz
tak z ciekawości to dlaczego nie kupuje tylko na gównie trzeba pracować albo nie ma żadnego sprzętu bo nie ma pieniędzy i #!$%@??


@su1ik: bo ktoś inny kupuje więc można kłaść lachę na reformy.
  • Odpowiedz
@su1ik: @mathmed: To może warto zacząć działać i zrobić coś, żeby te 2 mld z tvp poszły na wasze szpitale? Bo chyba z takiego transferu pieniędzy zadowolony byłby każdy Polak. Natomiast nie każdy Polak zadowolny jest z WOSP lub z TVP.
  • Odpowiedz
@rysiekryszard: Publiczne szpitale są nasze i mam tu na myśli wszystkich użytkowników tego systemu. Nie wiem ile pieniędzy powinno się należeć TVP a ile NFZ i służbie zdrowia - wiem natomiast jako lekarz, że służba zdrowia jest z pewnością niedofinansowana. Wynika to z kilku problemów których mam świadomość, a których rozwiązanie jest dalekie od trywialnego.
Nie mam też mocy sprawczej w kwestii zdziałania czegokolwiek dot. transferu finansów publicznych, prawdopodobnie nie
  • Odpowiedz
@mathmed: w cywilizowanym kraju nie potrzeba zbiorek na podstawowy sprzet medyczny. w chlewie nie dosc, ze ludzie sa okradani mimowolnie, to jeszcze z usmiechem wspieraja fundacje wroga czeczenów, płacąc podwójnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@su1ik: zrobmy wosp codziennie wtedy po co bam skladki na nfz. Wosp jest ok ale to co zbiera jest promilem promila potrzeb, nie mozemy odciazac rzadu w jego zadaniach, to jest ich obowiazek
  • Odpowiedz
@mathmed: niedofinansowana? czy może większość kasy jest przejadana przez biurokracje i najróżniejsze malwersacje typu zawyżanie cen produktów medycznych, refundacja zabiegów których nie było, mało skuteczne procedury leczenia które tylko nabijają portfele koncernom i pewnie wiele innych o których nie słyszałem. Ja nie bardzo wyobrażam sobie jak prawie 100 mld może nie starczyć na taki kraj jak Polska inaczej niż wyjątkowo nieprzypadkowa niegospodarność.
  • Odpowiedz