Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jak wygląda praca w korpo za granicą? Przeżyłem w Polsce 3 korpo i jakbym miał opisać polskie korpo to tak:
- zawsze jest okres wdrozeniowy na szkolenie, zazwyczaj pierwszy miesiąc to nauka i nic więcej bez spiny
- zawsze dostajesz skoro buddiego, który się tobą opiekuje
- często issue przez hindusow, systemy i inne takie. Często dni sa takie że nie ma co robić a czasami #!$%@? do 20 od 8.
- prywatna opieka medyczna, multisport, owocowe wtorki
- bonus roczny w postaci 13 pensji
- na świętas jakieś #!$%@? typu 200-400pln na sodexo
- ogólnie ludzie są mili i w porządku, zawsze kulturka, ludzkie podejście i szacunek nawzajem

Nigdy nie trafiłem na to mityczne wyciskanie wszystkich sokow z człowieka.

Ogólnie to tak było w 3 korpo. Zarobki różnie ale to takie stanowiska tylko z angielskim. Teraz mam 4.5k na rękę w compliance. I nie ma niestety możliwości transferyu za granicę.

Chce się przenieść za granicę i ciekawi mnie czy w korpo np w Niemczech, Holandii, Belgii, Francji, Danii jest podobnie? Nigdy nie mieszkałem za granicą i boję się jak to jest i nie wiem czego się spodziewać. Interesują mnie kraje powyżej i zastanawiam się też jak wygląda rekrutacja, czy jest zwrot kosztów dojazdu na rozmowę o pracę (chyba że wszystko przez weba?), czy korpo pokrywa koszty relokacji (i np transportu), czy pomaga np znaleźć mieszkanie?
Dodam że nie mam możliwości transferu wewnętrznego w firmie więc będę szukał czegoś zupełnie nowego.

#emigracja #niemcy #holandia #dania #francja #belgia #luksemburg #korposwiat #korpo #pracbaza

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: [Wyjazdy studenckie](https://st.pl/$xvynkdla)
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweMirkoWyznania: Luksemburg: płaca makabrycznie większa niż w Polsce, zero spiny, więcej bonusów, planów emerytalnych i w zasadzie wszystkiego xD w polskich korpo zawsze #!$%@?ło mnie to spinanie dupy przez menegerow Polaków bojących się zagranicznych przełożonych. No i oczywiście polska szkoła zarządzania bo jakiejś Karynie udało się zostać menegerem bo znała angielski 10 lat temu biegle. W zasadzie w korpo w Polsce to #!$%@? mogą zrobić bo ich jedynym zadaniem jest
  • Odpowiedz
@darkbs01: Zadajesz zbyt ogólne pytanie, to zależy od branży, doświadczenia i miliona czynników. Ogólnie język luksemburski to bardziej w szkole i między starszymi ludźmi. Francuski, angielski, niemiecki i luksemburski w takiej kolejności. Dużo jest ofert z samym angielskim. Ja akurat pracuje po polsku u angielsku także ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@darkbs01: Nie jestem tego pewny na 100%, ale myślę że wystarczy znać jeden z oficjalnych języków. Jak chodziłem do dentysty czy po prostu z przeziębieniem to lekarzami byli albo Francuzi albo Niemcy, nawet nie mieszkał jeden w Lux.
  • Odpowiedz