Wpis z mikrobloga

O 17 odebrałem od listonosza z poleconym z firmy windykacyjnej wzywającej mnie do spłaty ponad 3800 PLN. Problem w tym, że nigdy o nich nie słyszałem, a co dopiero brać u nich pożyczkę. Widząc co się dzieje zadzwoniłem do swojego prawnika i utworzyłem konto w BIK za pomocą którego dowiedziałem się, że mam łącznie 3 pożyczki, o których nie wiem, na łączną kwotę około 22000 PLN. Zrobiłem od razu w BIK zastrzeżenie kredytowe, a o 20 mam być na policji zrobić zgłoszenie. Macie jakieś rady co robić dalej?

Dodam, że dowodu ani innych dokumentów nie zgubiłem, ale błąd w adresie na poleconym sugeruje, że moje dane wypłynęły z jednego z banków. Dzwoniłem do nich, ale zaprzeczyli, że mieli jakiś większy wyciek. Wygląda więc na to, że jakiś pracownik postanowił sobie dorobić.


#oszustwo #oszukujo #kradziez #banki #pozyczka #afera #kiciochpyta
  • 150
@sedros: jeśli na komendzie Policja umieściła dane spółek w jakich ktoś zaciągnał zobowiązania to wówczas prosisz o kopie etc i wysyłasz do wymienionych wyżej spółek. Policja też to zrobi, ale sądze że szybciej do nich dotrze jak zrobisz to sam. To wstrzyma działania windykacyjne. Później to już będzie kontakt na linii policja-pożyczkodawca.
jeśli chodzi o weryfiikacje to możliwe że ktoś jeszcze założył na Ciebie konto w banku,ponieważ w większości parabanków jest
Polecam też zrobienie zastrzeżenia w bazie BezpiecznyPesel.pl. BIK to tak naprawdę tylko alerty, zastrzeżenie kredytowe niewiele tam daje bo niewiele firm z nimi w tym zakresie współpracuje. BezpiecznyPesel.pl obejmuje natomiast sporą część rynku szybkich pożyczek. No i jest darmowy.
@sedros: często takie kredyty można zweryfikować w jeden sposób: przy braniu takowego należy podac nazwisko panieńskie matki, którego nie ma na dowodzie albo innych dokumentach, w momencie, w którym się ono nie zgadza łatwiej podważyć taką pożyczkę. Tak słyszałem przynajmniej.
@sedros: Uważam za idiotyzm zakładanie płatnych kont w płatnych serwisach po to, żeby blokować możliwość zawierania umów na wyłudzone dane. Przecież umowa jest nieważna...
Poza BIKami, BIGami i innym płatnym gównem masz jeszcze gro firm, które nawet nie wyślą zapytania do BIKu także to zastrzeżenie #!$%@? Ci da. Szanujące się marki działające pod organami regulatorskimi nie udzielą kredytu na lewe dane (nawet jeśli zrobi to jakiś pracownik to prędzej będą go