Wpis z mikrobloga

@szcz33pan: wolałbym kuchnię jak najdalej od salonu bo też mam mieszkanie z aneksem i że tak to ujmę jestem lekko podenerwowany jak żona tłucze kotlety a ja jestem w środku drzemki. Poza tym najwięcej czasu spędza się w salonie, trochę słabo jeśli przestrzeń salonu jest mniejsza niż sypialni (odejmuję kuchnię i przestrzeń jadalnianą). Wolałbym większy salon bez stołu z krzesłami, a np jakimś regałem dzielącym pokój dzienny na część z telewizorem
otwarta kuchnia to jest tragedia ogolnie


@Norskee: W pomieszczeniu które ma łącznie niecałe 23m2 ciężko inaczej zrobić kuchnię.

@szcz33pan: Okna na wschód są #!$%@? latem. Rano od 5-6 masz solarium a wewnętrzne rolety i tak nie ochronią przed upałem. No chyba że będą rolety zewnętrzne.
W pomieszczeniu które ma łącznie niecałe 23m2 ciężko inaczej zrobić kuchnię.


@mayek: A co ci daje, ze masz salon otwarty na kuchnie? Przestrzeni ci to nie dodaje zadnej przeciez poza gruboscia sciany, kilkanascie centrymetrow traci, a nie ma syfu i halasu. Wystarczy oddzielic to sciana i od razu jest duzo lepiej
kilkanascie centrymetrow traci


@Norskee: Traci znacznie więcej. No chyba że lubisz stać przytulony do ściany. Gdy nie ma ściany to możesz po tym miejscu przejść, odstawić krzesło itp.
Ciekawi mnie też jak byś tę ściankę poprowadził?

Nie to że jestem zwolennikiem otwartych kuchni, ale tutaj inaczej się nie da
@szcz33pan: jak na nowe budownictwo to bez tragedii.
Napisz moze ile osob ma mieszkac, bo bez tego ciezko cos doradzic.

Ja bym mieszkajac samemu z malej sypialni zrobil garderobe przechodnia i wejscie do duzej sypialni przy oknach.
W duzej sypialni lozko 2x2 przy lewej krawedzi.
W kuchni przy lewej krawdzi bym poprowadzil pionowo wysoka lade z hookerami.

A takie uniwersalne rady to kup mocny okap (wyciag), taki za 300-400zl z porzadnym
@szcz33pan:otwarta kuchnia ma jedna zaletę :)

Żona/dziewczyna nie powie ze całe dnie siedzi w kuchni a Ty na kanapie :)

Poza tym odwróciłbym kanapę w dużym pokoju
Jeżeli planujesz wyspę to dobrze byłoby gdyby była na tyle duża aby odstawić garnek / czajnik - tego mi bardzo brakuje.

Nowoczesna wentylacja niweluje zapachy - nie jest to uciążliwe.

W sypialni bliżej łóżko bliżej okna - wejdzie większa szafa

Bardzo ładny układ mieszkania.
i to bardzo dobre


@Norskee: Umiarkowanie dobre bo przesuwając ściany do góry zwężamy górną sypialnię (będzie mało miejsca do przejścia koło łóżka). Niszczymy kształt środkowej sypialni, bo przesuwając ściankę nie przesuniemy komina.
Pokój dzienny będzie miał wtedy z 15m2 co jest dyskwalifikujące moim zdaniem.