Wpis z mikrobloga

Witam,rozglądam się za pierwszym motocyklem w życiu o pojemności 125cm,miałby służyć na krótkie czy max dochodzące do 20km trasy w warunkach raczej pozamiejskich,interesują mnie tylko nowe egzemplarze,najważniejsze dla mnie żeby był jak najmniej awaryjny i żeby też w miarę fajnie wyglądał :) .Wybrałem kilka które mnie zainteresowały ale proszę Was o radę bo jestem raczej zielony w tej tematyce

1.Yamaha YS
2.Yamaha MT
3.Suzuki GSX
3.Junak M
4.Junak RS
5.Honda CB
6.Kawasaki Ninja 125

Rozbieżność cenowa jest różna 10-20tyś,oczywiście macie swoje inne typy wpisujące się w te kryteria to podzielcie się ;) Pozdrawiam
#125cc #pytanie #motocykle #motocykle125 #motoryzacja
  • 16
@MrFroyo: przy tak niesamowitych dystansach (20km), to nawet nie musi brać pod uwagę pozycji i tego czy moto ma przednią szybkę i jak wysoką, to zostaje mu tylko kwestia bezawaryjności i wyglądu. Duke z dobrym tłumikiem brzmi świetnie i jest bardzo głośny bez db killera, a innych moto nie słyszałem w akcji więc nie wypowiem się.
@Dalinar: Zdecydowanie. Jedyny mankament to pozycja jazdy, która jest nieco bardziej "sportowa" (mówiąc cały czas o 125) niż np. w cbf125. Dużo zależy ile masz wzrostu, wysokie osoby na cbr125 wyglądają jak na rowerze.
@rur3k: A jak w ogóle wygląda zmiana biegów w tym modelu (sory za banalne pytanie ale naprawdę nigdy nie jeździłem na motocyklu :D) wajcha w dół jedynka a reszta do góry i jak redukcja to w dół? ;)
@Dalinar: @rur3k: nie martw się tym czy ogarniesz zmianę biegów, bo ogarniesz, zmiana w górę banalna, a redukcję z czasem ogarniesz.
A pozycja na cbr 125 zapewne nie jest mocniej pochylona niż na cbr 250r, na której pozycja jest bardzo wygodna i tylko delikatnie pochylona, a "łamana kierownica" (clip-on) w niczym nie przeszkadza.

I jeśli nigdy nie jeździłeś na moto, to może wykup sobie godzinę, dwie na placu. A po