Wpis z mikrobloga

Popsuł mi się router więc podłączyłem kabel ethernet bezpośrednio do komputera. Skutkiem tego po za działającym połączeniem z internetem jest to, że na jednym z moich monitorów zaczęły się pojawiać czarne falujące w górę pasy. Dosłownie wyjmuję rjotke i pasy znikają. Wkładam z powrotem i pojawiają się znowu. Piszę raczej nie w oczekiwaniu na rozwiązanie, a bardziej z ciekawości jak i dlaczego tak się dzieje?
#pytaniedoeksperta #komputery #elektronika
  • 10
1) Oba są podłączone przez VGA teraz zauważyłem, że drugi monitor też ma drobne, ale mniej widoczne problemy z odświeżaniem.
2) Mieszkam w bloku nie wiem na ile jest możliwa instalacji.
3) Na drugim końcu kabelka jest modem podłączony do kablówki nie wiem czy to istotne.
Na drugim końcu kabelka jest modem podłączony do kablówki nie wiem czy to istotne.


@KAW0: Wymień kabel na ten drugi. Chyba że jakimś cudem oba masz ekranowane a tylko router nie miał ekranowanych portów Ethernet. Albo nie masz izolatora galwanicznego na kablówce i wali z pionu, albo bardziej prawdopodobne instalacja antenowa jest nie uziemiona po stronie domowej i pewnie TV albo i sam router jakiś syf generuje, albo jeszcze jakieś inne
Wymiana kabla może być trochę problematyczna bo to długi kabel poprowadzony przez ścianę do drugiego pokoju, ale zaraz będę miał nowy router więc liczę na to, że problem się rozwiąże. Dzięki Mirki!
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KAW0: na szybko możesz sprawdzić czy to problem mas podłączając router, komputer i monitory do tego samego gniazdka w ścianie. Najłatwiej będzie przenieść router i podłączyć jakimś innym kablem LAN do komputera.lub pociągnąć przedłużacz z gniazdka od komputera do miejsca gdzie stoi router i wtedy będziesz miał sprawdzenie w dokładnie takiej samej działającej konfiguracji